Вчені створили потужний протонний акумулятор з кількома тисячами циклів заряду

Вчені створили потужний протонний акумулятор з кількома тисячами циклів заряду Юрій СеменюкОсновні тези

  • Вчені Університету Нового Південного Уельсу створили перезаряджувану протонну батарею на основі тетраамінобензохінону, яка забезпечує довговічність і швидке накопичення енергії.
  • Протонні батареї є екологічною альтернативою літій-іонним, пропонуючи безпеку завдяки негорючим електролітам і підтримці стабільної роботи навіть при низьких температурах.
  • Технологія сприяє інтеграції відновлюваних джерел енергії в мережеві системи, з потенціалом для вдосконалення продуктивності батарей і водневої промисловості.

Вчені створили потужні акмулятори / Pexels / Ілюстративне фото

Сучасні технології мають величезну потребу в акумуляторах. Однак літій-іонні батареї відносно швидко зношуються і їх потрібно утилізовувати. Тому вчені намагаються створити потужніші батареї.

Вчені з Університету Нового Південного Уельсу у Сіднеї, що в Австралії, створили протонний акумулятор, використовуючи тетраамінобензохінон. Що відомо про цю батарею та її перспективи – розповідає 24 Канал з посиланням на портал Interesting Engineering.

Що відомо про протонну батарею

Команда створила перезаряджувану протонну батарею на основі тетраамінобензохінону, який забезпечує швидке переміщення протонів для ефективного зберігання енергії. Акумулятор демонструє довговічність, швидке накопичення енергії та стабільну роботу навіть за низьких температур.

Ця технологія може змінити галузь енергозберігання, зокрема для електромобілів і мережевих систем. Протонні батареї є екологічною альтернативою літій-іонним, які залежать від обмежених ресурсів. Використання протонів, найменших іонів із високою щільністю енергії, підвищує ефективність і безпеку завдяки негорючим електролітам.

Матеріал тетраамінобензохіл в аноді демонструє високу ємність, довговічність у вигляді 3 500 циклів заряджання і стабільність навіть за низьких температур. Це робить батарею перспективною для мережевих систем, які сприяють інтеграції відновлюваних джерел енергії.

Подальші дослідження спрямовані на розробку матеріалів із вищою напругою для покращення продуктивності батарей і водневої промисловості. Ефективне зберігання протонів може спростити транспортування і використання водню як чистого енергоносія.

Турбота про екологію – є важливою частиною корпоративних цінностей “МакДональдз”. Відтак у березні 2024 року компанія анонсувала відмову від пластикових столових приборів та їх поступову заміну більш екологічними. Це дасть змогу зменшити використання пластику аж на 40 тонн щорічно!

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *