Забезпечте себе водою та провіантом: до чого слід бути готовими найближчим часом Поліна БуяноваКлючові моменти
- Міністерство внутрішніх справ України рекомендує підготувати запаси води, харчів, ліків та зібрати “екстрену сумку”.
- Українців закликають стежити за офіційними повідомленнями, заряджати гаджети та скоротити перебування на вулиці без потреби.

МВС оприлюднило поради для українців / Фото: Shutterstock
У зв’язку з регулярними обстрілами енергетичної та водної системи, українцям радять підготуватися до можливого ускладнення становища та створити вдома необхідні резерви.
Відповідні поради МВС України розмістило на своїх сторінках у соцмережах.
Що необхідно зробити кожному українцю?
Насамперед, українцям радять зробити водні запаси – приблизно 3 літри питної та 11 – 12 літрів технічної на день для однієї людини, а також запас продуктів тривалого зберігання та потрібних медикаментів.
Рекомендується підготувати також “екстрену сумку” з документами, предметами гігієни, теплим одягом, аптечкою, основними засобами для обігріву та достатньою кількістю грошей.
Не забудьте подбати про дітей: роз’ясніть їм правила безпеки та слідкуйте, щоб вони їх виконували. Також подбайте про домашніх тварин – підготуйте для них воду та корм,
– зазначено в повідомленні МВС.
У відомстві також звернулися до українців із закликом підготуватися до посилених заходів безпеки: відстежувати повідомлення влади, тримати пристрої та альтернативні джерела енергії зарядженими, зменшити знаходження на вулиці без гострої необхідності, особливо в темний час доби.

Рекомендації для українців від міністерства / Фото: МВС
Важливо! У разі відсутності мобільного зв’язку, МВС закликало під’єднуватися до Wi-Fi та звертатися до служб порятунку через додаток 112 Ukraine.
Яка поточна ситуація в енергетичній галузі?
-
Вночі 12 лютого ворог знову завдав удару по об’єкту важливої інфраструктури в Одеській області. За інформацією ДТЕК, руйнування є значними, а відновлення обладнання до робочого стану потребуватиме чимало часу.
-
Водночас у Харківській області оголосили надзвичайну ситуацію регіонального масштабу через скрутне становище в енергетиці після атак противника. Місцева влада звернеться до Кабміну з проханням про включення до проєкту СвітлоДім.
-
Найближчими тижнями швейцарські фірми поставлятимуть в Україну потужні генератори та енергетичні модулі. Берн затвердив допомогу з максимальною вартістю до 32 мільйонів швейцарських франків.
Читають зараз:На Одещині противник знову атакував енергетичний обʼєкт ДТЕК: руйнування там значні
Источник: www.24tv.ua
