Трамп дзвонив у поліцію через Епштейна: що повідомив про “розпусника” — CNN

Трамп заявляв, що сам був свідком присутності неповнолітніх осіб поруч з Епштейном і одразу ж залишив ту локацію. У розсекречених документах є інформація про те, що президент США звертався до правоохоронних органів.

Дональд і Меланія Трамп, Джеффрі Епштейн, Гіслейн Максвелл на фото 2000 року

Дональд і Меланія Трамп, Джеффрі Епштейн, Гіслейн Максвелл на фото 2000 року / © Getty Images

У нещодавно оприлюднених паперах ФБР з’явилися дані про телефонний виклик чинного президента США Дональда Трампа в поліцію Палм-Біч у 2006 році. Політик подякував правоохоронцям за проведення розслідування щодо фінансиста Джеффрі Епштейна та обізвав його розпусником.

Про це повідомляє CNN.

«Дякувати Богу, що ви його зупиняєте. Всі знали, що він це робив», — цитуються слова Трампа під час телефонної розмови з поліцією у звіті від ФБР.

Мова йде про письмову реєстрацію бесіди ФБР, яку, зі слів колишнього голови поліції округу Палм-Біч, він провів з виданням Miami Herald у 2019 році. Оприлюднення цього документа, скоріш за все, ініціює нові питання щодо того, коли конкретно і що саме Трамп знав про діяльність Епштейна. Сам республіканець і представники Білого дому неодноразово заявляли, що Трамп перестав спілкуватися з Епштейном на початку 2000-х, вважаючи його «розпусником».

Що ще Трамп говорив про Епштейна поліції?

Як пише Miami Herald, інтерв’ю, про яке йдеться, було записано зі слів Майкла Райтера (його ім’я в документі зашите). У той час він обіймав посаду керівника поліції Палм-Біч. За відомостями видання, дзвінок, вірогідно, відбувся приблизно у 2006 році. У матеріалах ФБР зазначено, що під час розмови Трамп висловив думку, що в Нью-Йорку було відомо про аморальну поведінку Епштейна.

Він також назвав Гіслейн Максвелл «помічницею Епштейна», додавши: «вона небезпечна, і треба сфокусуватися на ній».

Згідно з документом, Трамп також повідомив, що одного разу випадково опинився поруч з Епштейном у присутності підлітків і «негайно покинув це місце». Він був одним із «перших, хто зателефонував» до поліції Палм-Біч, коли стало відомо про початок розслідування. Цей документ входить до масиву з мільйонів матеріалів, оприлюднених Міністерством юстиції на основі нового закону, прийнятого Конгресом.

Що говорять у Білому домі про телефонний дзвінок?

Речниця Білого дому Керолайн Левітт заявила, що не може підтвердити сам факт дзвінка, але додала: якщо він дійсно мав місце, це «підтверджує» версію Трампа про припинення відносин із Епштейном на початку 2000-х років та повне припинення контактів.

«Це був телефонний дзвінок, який, можливо, був, а можливо, ні, у 2006 році. Я не знаю відповіді на це питання. Але я можу повторити те, що завжди говорив президент Трамп: він вигнав Джеффрі Епштейна зі свого клубу Mar-a-Lago, тому що той був розпусником, і це правда», — заявила Левітт під час брифінгу.

У Міністерстві юстиції зазначили: «Нам невідомо про будь-які підтверджувальні докази того, що президент зв’язувався з правоохоронними органами 20 років тому».

Спілкування та конфлікт Трампа з Епштейном

Питання поінформованості Трампа про злочини Епштейна знову опинилося в центрі уваги суспільства під час його другого президентського строку — на тлі нової хвилі зацікавленості справою та оприлюднення великого масиву документів, пов’язаних із засудженим за сексуальні злочини фінансистом. Трамп раніше визнавав, що в 1990-х роках вони були знайомі та перебували в одному соціальному середовищі у Палм-Біч, однак на початку 2000-х посварилися, після чого він прогнав Епштейна з Mar-a-Lago.

За словами президента США, конфлікт виник через спроби Епштейна переманити його працівників. Разом з тим, Трамп заперечував, що знав про будь-які злочини.

Американський лідер також припускав, що серед тих, кого переманили, могла бути Вірджинія Джуффре — одна з найвідоміших жертв у справі Епштейна, яка згодом вчинила самогубство. Проте пізніше Трамп заявив журналістам, що точно не знає, з яких причин жінки залишали його клуб.

Характеристика Максвелл як «небезпечної» у документі різко контрастує з реакцією Трампа на її арешт у 2020 році. Тоді він сказав: «Я просто бажаю їй всього найкращого». Зараз Максвелл відбуває тривалий термін ув’язнення за торгівлю людьми з метою сексуальної експлуатації.

Що відомо про справу та «файли Епштейна»?

Нагадаємо, в кінці січня Мін’юст США оприлюднив понад 3 млн документів і медіафайлів щодо справи Епштейна. Фінансиста двічі затримували за організацію проституції та торгівлю неповнолітніми (у 2008 та 2019 роках), проте він вкоротив собі віку в камері до оголошення остаточного вироку. Розслідування тривало від 2005 року, а в листопаді 2025-го Конгрес зобов’язав розкрити всі матеріали.

Хоча Трамп публічно обіцяв оприлюднити файли, щоб задовольнити електорат і прихильників теорій змови, ЗМІ повідомляли про спроби його адміністрації загальмувати цей процес. Зв’язок Трампа з Епштейном давно відомий через спільні фотографії та візити фінансиста до Мар-а-Лаго, хоча президент стверджував, що припинив стосунки з ним після неналежної поведінки останнього.

Публікація стала закономірним завершенням багаторічного тиску громадськості та низки судових процесів, зокрема над спільницею Епштейна Максвелл.

Україна у «файлах Епштейна»

До слова, у «файлах Епштейна» знайшли і «український слід». Зокрема, у листах 2010 року згадується комунікація модельного агента Жан-Люка Брюнеля з керівницею українського агентства Linea 12 Машею Манюк щодо вербування сотень дівчат у Києві. Також зафіксовано купівлю будинку у Львові 2017 року через близьке коло Епштейна.

Окремий блок документів у справі Епштейна стосується РФ: понад 10 тис. згадок Росії та Москви, контакти з дипломатами та обговорення зв’язків із президентом Володимиром Путіним. Існує гіпотеза, що мережа злочинця могла функціонувати як «медова пастка» для збору компромату на впливових осіб в інтересах спецслужб.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *