Китай кинув виклик: чи юань замінить американський долар

Падіння долара до чотирирічного мінімуму знову пожвавило дискусію про майбутнє світової фінансової системи.

На тлі хаотичної економічної та зовнішньополітичної лінії адміністрації Дональда Трампа інвестори масово йдуть в активи-притулку, що призвело до рекордного зростання цін на золото, пише кореспондент Белновости з посиланням на Finam.ru .

Ослаблення американської валюти стало зручним моментом для Китаю, який прагне посилити роль юаня на світовому ринку.

Валюта
Фото: © Білновини

Як зазначає CNN, нестабільність останніх тижнів дала Пекіну шанс просувати власну валюту як альтернативу долару. Цими вихідними головний ідеологічний журнал Комуністичної партії Китаю опублікував висловлювання голови Сі Цзіньпіна про необхідність перетворення юаня на повноцінну світову резервну валюту.

Китайський лідер наголошує, що країні потрібен «сильний юань», який широко використовується в міжнародній торгівлі та фінансових операціях, а також потужний центральний банк, здатний впливати на глобальні ціни та залучати інвестиції.

Незважаючи на амбіції Пекіна, реальна картина поки що далека від зміни лідера. За даними МВФ, долар залишається домінуючою резервною валютою: на нього припадає близько 57% світових валютних запасів.

Євро утримує близько 20%, тоді як частка юаня становить лише близько 2%. Китай офіційно не заявляє про намір замінити долар, але працює над розширенням міжнародного використання своєї валюти.

Експерти, однак, налаштовані скептично. Головна проблема — жорсткий контроль за рухом капіталу всередині Китаю та за його межами. Інвестори не готові покладатися на валюту, курс якої може коригуватися на користь експортної економіки.

Крім того, фінансова система країни залишається недостатньо прозорою, що обмежує довіру міжнародних гравців.

Тим не менш, Пекін бачить вікно можливостей. Ослаблення долара, геополітична турбулентність і невдоволення політикою США підштовхують деякі держави до пошуку альтернатив.

Китай активно просуває розрахунки в юанях у рамках ініціативи «Один пояс — один шлях» та укладає двосторонні угоди про валютні свопи.

Як зазначають аналітики, говорити про зміну глобального лідера передчасно. Але Китай, безумовно, прагне зміцнити позиції своєї валюти та скористатися моментом, коли світова фінансова архітектура переживає період нестабільності.

Читайте також

  • Що вирішує розмір вашої зарплати: фактори, про які ніхто не каже
  • Пробитий критичний рівень: долар летить до обвалу в лютому-березні 2026
No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *