Хлопчик, затриманий ICE, «хворий і постійно питає про свій рюкзак і шапку»

На цьому зображенні, наданому членом Палати представників США Хоакіном Кастро, Кастро (ліворуч) відвідує 5-річного Ліама Конехо Рамоса та його батька, Адріана Александра Конехо Аріаса, у Сімейному житловому центрі Південного Техасу в Діллі, штат Техас, у середу, 28 січня 2026 року. (Член Палати представників Хоакін Кастро через AP)
Конгресмен з Техасу, який відвідав Ліама та його батька, висловив стурбованість (Фото: AFP)

Конгресмен з Техасу поділився розпачливими новинами про маленького хлопчика, якого затримала поліція ICE біля його школи.

Хоакін Кастро, конгресмен від Техасу, відвідав маленького Ліама Конехо Рамоса та його батька, які перебували під вартою ICE, через тиждень після того, як фотографія Ліама викликала міжнародне обурення.

Фотографія, одягнена в яскраво-синю шапку-кролика, з рюкзаком Людини-павука на плечах та з переляканим виразом обличчя, потрапила в заголовки газет по всьому світу.

Сьогодні Кастро поділився фотографією хлопчика, який, здавалося б, виснажений, лежить на руках батька у слідчому ізоляторі Діллі в Техасі.

Кастро додав: «Ліам сказав, що сумує за однокласниками та родиною і хоче повернутися до школи».

«Він постійно питає про ту шапку та той рюкзак, що на фото. Гадаю, вони їх у нього забрали».

Цього тижня суддя в Техасі видав постанову, згідно з якою Ліам та його батько, Адріан Конехо Аріас, не можуть бути депортовані, доки не буде завершено судове провадження у їхній справі.

Але тим часом висловлювалися побоювання щодо їхнього благополуччя, і ведучий NBC News Джефф Беннетт заявив, що, за словами батька Ліама, його син перебуває в «депресії» з моменту прибуття до закладу.

П'ятирічного хлопчика Ліама Конехо Рамоса затримала поліція ІСМ після дошкільного віку.
Фотографія агента, який тримається за рюкзак, шокувала США (Фото: AFP)

Це недатоване зображення, отримане 23 січня 2026 року завдяки люб'язному дозволу державних шкіл Колумбія-Хайтс, показує Ліама Конехо Рамоса, п'ятирічного учня початкової школи Веллі-В'ю в Міннеаполісі, штат Міннесота. Обурення зросло 23 січня через затримання п'ятирічного хлопчика під час масованих імміграційних репресій у Міннеаполісі, коли віце-президент США Джей Ді Венс захищав дії федеральних агентів. Тисячі агентів Імміграційної та митної служби (ICE) були направлені до міста, очолюваного демократами, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа продовжує свою кампанію з депортації, за її словами, мільйонів нелегальних іммігрантів по всій країні. (Фото Handout / Columbia Heights Public Schools / AFP via Getty Images) / ВИКОРИСТАННЯ ОБМЕЖЕНО ДЛЯ РЕДАКЦІЙНИХ ЦІН - ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ
Повідомляється, що маленький Ліам став млявим з моменту потрапляння до закладу (Фото: AFP)

«Представник Кастро сказав, що його турбує те, що Ліам виглядав млявим і що він погано харчувався», – сказав Беннетт.

«Згідно зі звітами, їжа, яку подають сім'ям у Діллі, включаючи маленьких дітей, містила цвіль та черв'яків».

Протестувальники зібралися біля установи в Діллі, штат Техас, вимагаючи звільнення Ліама та його батька.

Їх зустріли хімічними подразниками, що змусило протестувальників та журналістів втекти з району.

Щоб переглянути це відео, будь ласка, увімкніть JavaScript та розгляньте можливість оновлення веббраузера до веббраузера, який підтримує відео HTML5.

Далі

Коли затримали Ліама та його батька?

Агенти ICE стоять поруч із хлопчиком, якого свідок ідентифікував як Ліама Конехо Рамоса, п'ятирічного хлопчика, якого, за словами шкільних чиновників, затримали в Міннеаполісі, штат Міннесота, США, 20 січня 2026 року. Рейчел Джеймс/через REUTERS ЦЕ ЗОБРАЖЕННЯ НАДАНО ТРЕТІЄЮ СТОРОНОЮ. ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРА. Reuters підтвердило місцезнаходження за схемою дороги, будівлями та огорожею, що видно на відео, та фотографіями, які збігаються з файловими та супутниковими знімками місцевості. Дату зйомки відео було підтверджено метаданими оригінального файлу. Представники шкільного округу повідомили, що п'ятирічну дитину було затримано у вівторок (20 січня). Міністерство внутрішньої безпеки заявило, що у вівторок (20 січня) вони намагалися затримати батька хлопчика. ЦЕ ЗОБРАЖЕННЯ БУЛО ОБРАЗОВАНО REUTERS. НЕОБРІЗАНУ ВЕРСІЮ НАДАНО ОКРЕМО. ЗОБРАЖЕННЯ ДНЯ TPX
Ліам щойно повернувся додому з дитячого садка (Фото: Reuters)

Ліама та його батька, Адріана Александра Конехо Аріаса, затримали агенти Імміграційної та митної служби (ICE) 20 лютого.

Відео, отримане CBS News, показує, як хлопчика забирають з під'їзної дороги після того, як він щойно повернувся додому з дитячого садка.

Перехожі кричали та сигналили, коли агент з рюкзаком Людини-павука вивів Ліама.

Керівництво шкіл та посадовці адміністрації Трампа надали суперечливі версії арешту, здійсненого у засніженому Колумбія-Хайтс.

Віце-президент США Джей Ді Венс наполягав, що агенти ICE не мали іншого вибору, окрім як затримати хлопчика.

Він сказав журналістам: «Що ж їм робити? Вони мають дозволити п’ятирічній дитині замерзнути на смерть?»

Більше трендів

«Хіба у Сполучених Штатах Америки не повинні заарештовувати нелегального іммігранта?»

Ліама та Адріана відвезли за понад 1300 миль на південь до імміграційного центру утримання в Діллі, штат Техас.

Венс стверджував, що хлопчика забрали агенти, бо його батько втік з місця події.

Він сказав: «П’ятирічну дитину не заарештували… її батько був нелегалом, і коли вони пішли заарештувати його батька, який був нелегалом, батько втік».

Sourse: metro.co.uk

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *