Транзит газу через Україну можуть збільшити – ЗМІ

У разі зростання попиту на російський газ в Європі, Газпром може додатково прокачати по українській ГТС більше 12 млрд кубометрів газу, підрахували журналісти.

 

Гапром може збільшити транзит газу через Україну, приблизно, на 11 мільярдів кубометрів у разі зростання попиту в Європі, пише КоммерсантЪ у понеділок, 13 січня.

 

 

Така потреба може виникнути у зв’язку з тим, що запуску газопроводу Північний потік-2 російська влада очікує, в кращому випадку, до кінця року.

 

Як зазначається, навіть за первісним планом газопровід цього року міг бути використаний тільки наполовину, оскільки з двох ниток його продовження на території Німеччини – газопроводу Eugal – до початку року готова тільки одна, а друга буде запущена з 2021 року.

 

Більш того, в першу нитку Eugal подається газ із першого Північного потоку, завдяки чому Газпром може повністю завантажувати цю трубу, незважаючи на обмеження, накладені на використання газопроводу Opal за рішенням суду ЄС.

 

Таким чином, не встигнувши ввести Північний потік-2 цьогоріч, Газпром на практиці втратив всього лише близько 15 млрд кубометрів потужностей з транспортування, відзначає видання.

 

При цьому наголошується, що така ситуація потенційно може вимагати від компанії збільшити прокачування газу через Україну понад узгоджені в контракті на цей рік 65 млрд кубометрів.

 

 

Піковий рівень відбору за всіма контрактами Газпрому в ЄС, Туреччині і на Балканах становить близько 650 млн кубометрів на добу, і, щоб забезпечити його, Газпрому може знадобитися ще близько 32 млн кубометрів на добу потужностей через Україну – близько 11,5 млрд кубометрів у перерахунку на рік, підрахували журналісти.

 

При цьому автор статті сумнівається, що на практиці європейські клієнти Газпрому потребуватимуть піковому рівня відбору протягом тривалого часу.

 

Відзначимо, з січня 2020 року Газпром в кілька разів скоротив поставки газу в Європу, в першу чергу, за рахунок скорочення транзиту через Україну.

 

У прес-службі Оператор ГТС України відзначили, що у зв’язку з невеликими обсягами транзиту з початку року ГТС функціонує частково в реверсному режимі. При цьому в компанії заявляли, що виходять на заплановані річні обсяги транзиту газу.

 

Як відомо, за новим транзитним контрактом Газпром повинен поставити через Україну 65 млрд кубів газу в 2020 році. Виходячи з цих обсягів, середньодобове прокачування має становити близько 180 млн кубометрів. При цьому Газпром зобов’язаний платити за ці потужності, навіть якщо їх не використовує.

 

 

 

Україна-Росія: газове питання

СюжетТранзит із присмаком корупції. Слабкі місця газової угоди

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і “пакетне” рішення РФ – DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: “Північний потік-2” робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *