На борту Boeing загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.
Офіційний Іран визнав, що збив ракетою літак МАУ, який слідував рейсом “Тегеран-Київ” вранці 8 січня. На борту загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.
Того ж дня в Ірані заявили, що причиною авіакатастрофи могла стати несправність двигуна. Своєю чергою, світові ЗМІ повідомили про збиття Boeing 737-800 іранською ракетою.
ТСН.ua зібрав усі позиції Ірану від моменту аварії літака МАУ.
8.01.2020
Ранок
Про падіння пасажирського літака МАУ зранку повідомили іранські чиновники. За інформацією видання CGTN, яке посилається на повідомлення рятувальних служб Ірану, усі пасажири загинули.
Читайте також:
Опубліковані моторошні фото і відео з місця катастрофи українського літака під Тегераном
Прессекретар Міністерства доріг і транспорту Ірану Кассем заявив, що літак загорівся одразу після падіння – у нього горів двигун. За його словами, після цього пілот втратив контроль над пасажирським повітряним судном і він врізався у землю.
Згодом з повідомлення посольства України в Ірані про причини катастрофи літака “МАУ” під Тегераном прибрали слова про можливу аварію двигуна. “Інформація щодо причин авіакатастрофи з'ясовується комісією. Будь-які заяви щодо причин аварії до рішення комісії не носять офіційного характеру”, – йдеться в заяві тепер.
Зазначимо, раніше повідомлення посольства звучало так: “За попередньою інформацією, літак розбився внаслідок аварії двигуна через технічні причини. Наразі версія теракту чи ракетної атаки виключається”.
День
За попередньою інформацією, члени екіпажу не зверталися по допомогу через зв’язок з диспетчером. Також повідомляється, що екіпаж намагався повернути літак в аеропорт, коли той почав падати.
Читайте також:
"Зустрічати вже нікого". Що родичі жертв катастрофи літака МАУ кажуть про трагедію
Тоді ж озвучили попередню версію – несправність двигунів. Вважається, що саме один із них загорівся, унаслідок чого і сталася авіакатастрофа.
Крім того, у країні заявили, що не передадуть чорні скриньки з літака компанії Boeing. “Чорні скриньки у нас, і чинні закони встановлюють правила, де і як їх потрібно розшифровувати. Прямо йдеться, що ця робота проводиться уповноваженою державною лабораторією. Це буде зроблено в Ірані”, – цитує ISNA начальника департаменту реагування на надзвичайні події Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резаіфар.
Вечір
Іранський президент Хассан Роухані висловився про катастрофу літака МАУ. Він зауважив, що тиснява на похороні генерала Сулеймані в місті Керман, внаслідок якої загинули більше 50, а також падіння літака МАУ поблизу Тегерана з понад 150 жертвами, “глибоко засмутили всіх іранців”. “Нехай вони спочивають із миром”, – зазначив щодо всіх загиблих Роухані.
Фотогалерея
"Вони йдуть в небо". Показали фото членів екіпажу, які загинули в авіакатастрофі під Тегераном (8 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
В Ірані було оголошено день жалоби за загиблими в авіатрощі та жертвами тисняви на похороні Сулеймані.
9.01.2020
Ранок
Іран офіційно оприлюднив попередній звіт розслідування авіакатастрофи рейсу PS752. У ньому зазначається, що очевидці на землі та екіпаж іншого літака бачили, як судно МАУ горіло у повітрі.
У документі також слідчі розповіли про свідчення очевидців, несподівану зміну траєкторії літака, пожежу у повітрі, а також запевняють, що співпрацюватимуть з усіма країнами для встановлення причин авіакатастрофи.
День
Голова Національного управління авіації Ірану Алі Абідзаде заявив про те, що до процесу розслідування катастрофи літака МАУ під Тегераном запрошені долучитися представники США, України та інших країн.
Крім того, у звіті іранських слідчих суттєво різнилися дані про громадянства загиблих під час авіакатастрофи рейсу PS752 авіакомпанії МАУ, які значно відрізняються від даних Міністерства закордонних справ України.
Вечір
Цивільна авіація Ірану спростувала версію про ракетний удар по українському літаку. Таку реакцію викликали заяви американських чиновників про те, що судно збила іранська ракета створеним в Росії зенітно-ракетним комплексом Tор-M1. У НАТО його називають Gauntlet.
10.10.2020
Ранок
Офіційний Тегеран назвав обвинувачення в ракетному ударі, що призвів до катастрофи літака української авіакомпанії МАУ, “безглуздими чутками” та “психологічною війною”. Уряд заявив, що “звіти про збиття українського літака є хибними та психологічною війною”. Іранська адміністрація цивільної авіації заявила, що були проведені великі дослідження зони катастрофи і що там нічого підозрілого немає.
Влада Ірану запросила взяти участь у розслідуванні авіакатастрофи літака МАУ під Тегераном Україну та компанію Boeing.
День
Високопосадовці Ірану наполягають, що версія, за якою в український літак МАУ поблизу Тегерану влучила ракета, це “велика брехня”. “Ніхто не візьме на себе відповідальність за цю велику брехню, коли звинувачення виявляться брехнею”, – сказав представник уряду Алі Рабей.
Фотогалерея
Квіти, сльози і слова співчуття: як віддають шану загиблим в авіакатастрофі літака компанії МАУ поблизу Тегерана (9 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
Іран повідомив, що почав процедуру розшифрування бортових самописців Boeing 737-800, повідомив голова відділу з розслідування інцидентів в організації цивільної авіації Хассан Резаїфар.
Вечір
Іранська влада заявила, що планує оголосити причину, за якої зазнав аварії український літак авіакомпанії МАУ, у суботу, 11 січня 2020 року. Відбудеться це після засідання комісії авіаційних катастроф.
11.01.2020
Ранок
Рано-вранці офіційний Іран заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ рейсом “Тегеран-Київ”, на борту якого загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”.
Читайте також:
"Був некерований і падав, як камінь". Одеські пілоти-інструктори змоделювали ситуацію з літаком МАУ
Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.
Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака.
День
Корпус вартових ісламської революції (КВІР), елітне військово-політична формація Ірану, взяло на себе відповідальність за аварію українського літака. Про це повідомив командувач ВПС і Військово-космічними військами КВІР, бригадний генерал Амір-Алі Хаджизаде.
За його словами, система протиповітряної оборони сприйняла пасажирський літак за крилату ракету.