КИЇВ. 24 липня. УНН. Відповідальність за нібито “створення розкольницької і безправної церковної структури” — Православної церкви України (ПЦУ) — в першу чергу “несе офіційна влада США”. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю російському федеральному телеканалу з нагоди 55-річчя митрополита Волоколамського Іларіона (Алфеєва), пише УНН.
Цитата
“На поверхні це підноситься як рух за те, щоб кожен православний народ мав право вибору. Ми всі прекрасно знаємо, як створювалася Православна церква України. Це не просто ініціатива Константинопольського патріарха Варфоломія. Вона прямо продиктована США. Вони, за великим рахунком, цього не приховують, — сказав Лавров. — Спеціальний посланник з питань свободи віросповідання, призначений за минулої адміністрації США, робив речі, прямо протилежні своєму мандату: підривав свободу віросповідання, нав’язуючи організаційні параметри, висловлюючись бюрократичною мовою, різним помісним церквам. Руйнуючи єдність православних Росії та України, створюючи там розкольницьку, безправну, по суті справи, церкву”.
Як вирішив заявити російський міністр, те ж саме відбувається в відношенні “канонічної території Сербської православної церкви”.
За його словами, у Росії нібито є чітке розуміння того, що “дії Константинополя, які безпосередньо маніпулюються з Вашингтона, не мають нічого спільного з ідеалами православ’я, з тими традиціями, на основі яких завжди було організовано взаємодію помісних церков”.
“Цілком підтримуємо РПЦ. У нас багато спільних проектів по роботі зі співвітчизниками. Парафії РПЦ в інших країнах опікуються величезна кількість прихожан. Це додаткові можливості підтримувати людей, які хочуть зберігати зв’язок зі своєю батьківщиною”, — заявив глава МЗС РФ.
Раніше
Константинопольський патріарх Варфоломій заявив, що у православ’ї немає розколу, і він не збирається робити “ні кроку назад” по українській темі.
У 2018 році в Києві пройшов автокефальний об’єднавчий собор, на якому було оголошено про створення Православної Церкви України.
Російська православна церква в жовтні 2018 року припинила євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом. У 2019 році ПЦУ визнали першоієрархи Александрійської та Елладської Православних Церков, у 2020 році — предстоятель Кіпрської церкви. РПЦ у відповідь заявила про розрив євхаристійного спілкування з тими ієрархами Елладської, Александрійської та Кіпрської Православних Церков, які визнають ПЦУ і будуть послужити нібито “з розкольниками”.
Источник: www.unn.com.ua