КИЇВ. 10 липня. УНН. Намічений на 11 липня політ британського мільярдера і засновника Virgin Galactic Річарда Бренсона не буде повноцінним космічним польотом, оскільки пройде нижче лінії Кармана – загальновизнаною висотою в 100 км, з якої починається космос. Про це в Twitter повідомила Blue Origin, чий засновник і найбагатша людина планети Джефф Безос відправитися в космос 20 липня, передає УНН.
Хто вище, хто швидше
Blue Origin опублікувала таблицю, що порівнює майбутні польоти обох компаній. У ній зазначається, що корабель Безоса New Shepard подолає лінію Кармана, а корабель Unity Бренсона — ні. Крім того, апарат Virgin Galactic назвали “висотним літаком”, а не повноцінним космічним кораблем.
Крім того, Blue Origin наводить й інші переваги свого польоту. З-поміж них зазначені найбільші в історії космічних польотів вікна в New Shepard розміром 107×71 см, наявність системи евакуації, мінімальний вплив на озоновий шар і 15 вдалих польотів проти трьох польотів у Virgin Galactic.
Цитата
“З самого початку New Shepard був розроблений для польоту над лінією Кармана. Для 96% населення світу космос починається в 100 км. Тільки 4% людей в світі визнають нижню межу космосу на висоті 80 км. Політ New Shepard пройде над обома межами. Одна з багатьох переваг польоту Blue Origin”, — йдеться в повідомленні компанії.
Контекст
Протистояння між Blue Origin і Virgin Galactic посилилося напередодні польотів їх засновників. Бренсон відправиться в політ на дев’ять днів раніше — 11 липня. Крім нього в суборбітальному польоті візьмуть участь пілоти Дейв Маккай і Майкл Масуччі, астронавти Сіріша Бандл, Килина Беннет і Бетт Мозес.
Довідково
Міжнародна авіаційна федерація нижньою межею космосу вважає лінію Кармана — 100 км над поверхнею Землі. На цій висоті для створення підйомної аеродинамічної сили необхідно, щоб літальний апарат рухався з першою космічною швидкістю (7,91 км/с). NASA починає відлік космосу з висоти 122 км. На цій висоті американські шаттли при поверненні на Землю переключалися на аеродинамічний маневрування — політ з опорою на атмосферу планети.
Источник: www.unn.com.ua