КИЇВ. 17 червня. УНН. Президент США Джо Байден підтримав висунуту рядом законодавців ініціативу визнати федеральним святом День звільнення рабів у країні, який відзначається 19 червня, пише УНН з посиланням на Білий дім.
Деталі
Про це повідомив у четвер Білий дім, вказавши на своєму сайті, що президент США “підпише о 15:30 за місцевим часом (22:30 за київським часом) відповідний законопроект”.
“У зв’язку з цим президент і віцепрезидент (Камала Харріс) виступлять з промовами у Східній кімнаті Білого дому”, — наголошується в заяві.
Раніше
У вівторок члени Сенату Конгресу США одноголосно схвалили проект закону, що закріплює статус федерального свята за днем скасування рабства. На наступний день цей документ затвердила Палата представників. Як підкреслило в четвер агентство Associated Press, з 429 тих, хто проголосував конгресменів тільки 14 виступили проти, і всі вони — республіканці. “Наші федеральні свята відображають найважливіші віхи в історії країни, і скасування рабства — одна з таких віх”, — наводить AP слова члена Палати представників від штату Нью-Йорк Керолін Мелоні.
Газета The Washington Post нагадала, що аналогічний проект закону демократи намагалися провести через Конгрес в липні минулого року, але тоді сенатор-республіканець Рон Джонсон заблокував голосування, аргументувавши це тим, що зайвий вихідний день для держслужбовців буде обходитися скарбниці в 600 млн доларів на рік. Як варіанти виходу з ситуації він запропонував виключити зі списку федеральних свят День Колумба (відзначається у другий понеділок жовтня) або зробити день відпочинку 19 червня неоплачуваним. У вівторок Джонсон заявив, що на цей раз заперечувати не буде, хоча сумніви в необхідності ще одного федерального свята — 11-го за рахунком — у нього залишилися. День визволення вже відзначають на своєму рівні 49 з 50 штатів, за винятком Гаваїв, а також федеральний округ Колумбія.
Контекст
Кінець рабства в США поклав 16-й президент Авраам Лінкольн (1809-1865): він видав 1 січня 1863 року прокламацію про звільнення рабів. Документ, однак, через опір південних штатів не набув чинності де-факто до закінчення Громадянської війни в США (1861-1865). У грудні 1865 року була ухвалена 13-та поправка до Конституції, фактично скасувала рабство на всій території країни.
19 червня 1865 року прокламація про звільнення рабів була оголошена в Техасі. Він був останнім з Конфедерації південних штатів, де це сталося.
Источник: www.unn.com.ua