Скандал навколо президента США набирає обертів.
15 листопада під час парламентських слухань щодо імпічменту президенту США Дональду Трампу колишня пані посол в Україні Марі Йованович заявила, що на її усунення з посади вплинули іноземні корумповані інтереси. Вона уточнила, що мала на увазі українських впливових осіб, котрі маніпулювали американським урядом і звикли діяти за “правилами корупції”.
Американський психопат. Найкращі обкладинки журналів із Трампом
Йованович пояснила, що у цілеспрямованій компанії проти неї брали участь ексгенеральний прокурор Юрій Луценко та його попередник Віктор Шокін. “Президент Володимир Зеленський говорив, що після виборів найімовірніше його замінить. Бо Луценко мав репутацію корумпованого посадовця”, – заявила дипломатка.
Більше про: "Український" скандал у Вашингтоні
Доки тривав виступ Йованович, президент США Дональд Трамп опублікував серію неприємних “твітів” про дипломатку. “Куди б Марі Йованович не відправляли, всюди все ставало погано. Вона почала в Сомалі і як все закінчилося? Потім стрімко в Україні, де новий український президент несприятливо говорив про неї під час нашої другої телефонної розмови”, – написав очільник Білого дому в одному з повідомлень.
Разом із тим кілька членів Конгресу США від Демократичної партії заявили, що Трамп намагався “залякати” Йованович, яка виступила як свідок на відкритих слуханнях про імпічмент, і перешкодити правосуддю. “Свідчення дуже зачепили його. Думаю, він не може витримати більше. І він бере участь в тому, що мені здається свого роду залякуванням свідків “, – заявив конгресмен Раджа Крішнамурті. Юридичний експерт CNN, колишній федеральний прокурор Елі Хоніг також підтримала таку точку зору. За її словами, твіти Трампа – класичний приклад з “підручників” з тиску на свідків.
На заяви Йованович відреагував також і згаданий нею ексгенпрокурор Луценко. Він заявив, що американка сказала неправду під присягою. “Вона бреше. І у мене є докази”, – написав Луценко в соцмережах.
Нагадаємо, Палата представників США 24 вересня офіційно розпочала процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. За словами голови нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі, своїми діями Трамп підриває національну безпеку Штатів і діяльність розвідки країни. Звинувачення Трампа стосується його міжнародної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.
31 жовтня Палата представників у Конгресі США ухвалила резолюцію, яка формалізує процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Голосування вирішувало, чи буде Конгрес продовжувати розслідування справи і як саме. Відтепер розслідування дій президента продовжать відповідності з прийнятими в резолюції пунктами.
ТСН.uа розповідає, як саме буде відбуватися процедура імпічменту президента США.
ТСН.ua