Трампа звинуватили у залякуванні свідків після його гострих заяв про Йованович – новини світу

Члени Конгресу вважають, що президент намагається "перешкоджати правосуддю".

Кілька членів Конгресу США від Демократичної партії США заявили, що президент Дональд Трамп намагається “залякати” експосла в Україні Марі Йованович, яка виступила як свідок на відкритих слуханнях про імпічмент глави Білого дому.

Дипломатка 15 листопада постала перед законодавцями в Палаті представників. Під час її виступу Дональд Трамп написав серію твітів, в якій різко розкритикував колишню послиню.

Після цього низка конгресменів від Демократичної партії заявила, що дії президента можна трактувати як спроби “залякування свідків” і “перешкоджання правосуддю”.

Читайте також:

#UnderPressure: повна хроніка імпічменту Трампа і роль у цьому українських топчиновників

“Свідчення дуже зачепили його. Думаю, він не може витримати більше. І він бере участь в тому, що мені здається свого роду залякуванням свідків “, – заявив конгресмен Раджа Крішнамурті.

Його підтримав колега за партією Пітер Велч, який був присутнім під час свідчень експослині. “Від президента надходить величезна кількість залякувань”, – сказала він під час перерви на слуханнях Йованович.

За словами Велча, багато членів не помітили твіти Трампа і дізналися про них, коли співробітники роздавали копії. Він додав, що твіти були “однозначно” залякуванням свідка. “Це досить шокові дії з боку президента”, – зазначив він. Велч також сказав, що твіти “піднімають питання про перешкоджання правосуддю”.

У тому ж тоні висловився і конгресмен Адам Шифф, який також угледів в повідомлення Трампа спробу залякати Йованович.

Своєю чергою юридичний експерт CNN, колишній федеральний прокурор Елі Хоніг підтримала законодавців. За її словами, твіти Трампа – класичний приклад з “підручників” з ​​тиску на свідків.

Right now, President Trump is watching our hearing and tweeting baseless attacks against Ambassador Yovanovitch.

This is witness intimidation in real time. And we won’t stand for it. pic.twitter.com/2MngDNJUaw

— Adam Schiff (@RepAdamSchiff) November 15, 2019

“Куди б Марі Йованович не відправляли, всюди все ставало погано. Вона почала в Сомалі і як все закінчилося? Потім стрімко в Україні, де новий український президент несприятливо говорив про неї під час нашого другого телефонного развогора. Це абсолютне право президента призначати послів”, – написав Трамп.

Читайте також:

"Тиск на Йованович" та "образа Трампа на Україну". Головне з відкритих слухань про імпічмент президента США

Нагадаємо, у березні нинішнього року навколо Марі Йованович вибухнув скандал після заяв генпрокурора України Юрія Луценка. За його словами, що під час першої зустрічі після призначення на цю посаду із послом США вона передала йому список осіб, проти яких не можна проводити розслідування.

Опісля народний депутат Мустафа Найєм подав депутатське звернення до Луценка з проханням надати копію списку “недоторканих” для ГПУ людей, який йому нібито передала Йованович. Американське видання The Hill повідомило, хто міститься у списку “недоторканних” осіб. Так, у статті згадується засновник Центра протидії корупції і двоє народних депутатів, які підтримували активістів та антикорупційні реформи. Їхні імена у статті не називаються.

У Державному департаменті США спростували інформацію, яку озвучив генпрокурор Луценко. МЗС України заявило, що цінує посла США в Україні Марі Йованович та що плідно співпрацює з нею. Свою повну підтримку їй також висловив президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, Палата представників США 24 вересня офіційно розпочала процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. За словами голови нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі, своїми діями Трамп підриває національну безпеку Штатів і діяльність розвідки країни. Звинувачення Трампа стосується його міжнародної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

31 жовтня Палата представників у Конгресі США прийняла резолюцію, яка формалізує процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Голосування вирішувало, чи буде Конгрес продовжувати розслідування справи і як саме. Відтепер розслідування дій президента продовжать відповідності з прийнятими в резолюції пунктами.

ТСН.uа розповідає, як саме буде відбуватися процедура імпічменту президента США.

Відео

Історичний день: у США – перше відкрите слухання в справі імпічменту Трампа

Його транслюють усі американські телеканали і більшість світових. Першими свідками стали голова американського посольства в Києві Вільям Тейлор і заступник помічника Держсекретаря США Джордж Кент. Як, оминаючи Посольство США в Україні та Держдеп, від президента України вимагали політичних розслідувань, вигідних президенту Сполучених Штатів – у сюжеті.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *