Огляд досвіду країн світу підтверджує – під час пандемії коронавірусу релігійне життя оцифровується
Укрінформ уже писав, до яких обмежувальних заходів вдалися різні релігійні громади в Україні через загрозу поширення коронавірусу. Про те, що під час пандемії відбувається з релігійним життям в інших країнах світу, читайте в огляді власних кореспондентів агентства.
НІМЕЧЧИНА. Псалми – в мобільному додатку, проповіді – у соцмережах
У неділю, 22 березня, уряд ФРН порадився з прем’єрами 16 федеральних земель і постановив: обмежити публічне життя до абсолютного мінімуму. Спілкування людей фактично зведене до їхнього безпосереднього родинного кола. Щонайменше – до кінця великодніх канікул.
Церква – частина публічного життя, тож вимушена виконувати такі «нововведення». Але ще раніше значна більшість божих храмів усіх конфесій почали шукати нові форми опіки вірянами.
Три церкви – католицька, євангелістська та православна – вперше в історії ФРН виступили наприкінці минулого тижня зі спільною заявою щодо актуальної ситуації та закликали до єдності й солідарності. «Особливо у важкі часи насправді важливо, щоб ми, християни, були поруч у пошуках Бога. Нам потрібні підтримка, втіха та надія», – заявили два єпископи та митрополит. Вони висловили жаль через припинення публічних служб, підкресливши, що не бачать альтернативи цьому.
Утім, це зовсім не означає, що пастори залишили вірян на самоті. Церква миттєво «оцифрувалася» та перейшла в площину Інтернету. Можна навіть попросити про сповідь у телефонному режимі.
У Ростоку в неділю громада Сент-Йоганіса слухає пастора Йорна Кіфера в YouTube, з проповіддю та церковною музикою. Католицька церква Святого Серця міста також транслює вечірню молитву в Інтернеті. До речі, й мусульманська громада того ж Ростока планує запропонувати проповіді на своїх сторінках у Facebook ближчим часом.
Численні інші громади розміщують тексти проповідей на своїх веб-сайтах. Пастор Нойбранденбурга Йорг Альбрехт пропонує цілий подкаст під гаслом «Творчий режим замість панічного режиму». Паульскірхе в Шверіні пішла більш традиційним шляхом: вивішує перед церквою тексти молитов, які можна забрати додому. Церкви в Мекленбурзі також починають творчо розповсюджувати свої послуги: у Кіттендорфі псалми можна прочитати, наприклад, за допомогою мобільного додатку.
Аугсбургська єпархія відроджує традицію домашнього культу, пропонує кожній родині проводити сімейні молитви, приклади таких на кожен день можна знайти на вебсайті єпархії. Євангельські парафіяльні церкви у Лінці/Бад Хьонінгені та Ункель/Рейнбрейтбаху (земля Райнланд-Пфальц) щовечора запалюють о 18.00 свічку надії та заступництва для всіх людей і пропонують усім запалити таку свічку вдома та помолитися. Протестантська парафія Доллендорф/Оберкассель (земля Північний Рейн-Вестфалія) запрошує на молитву дзвонами: щополудні о 12 годині дня та щовечора о 18:00. Моляться люди вдома.
Источник: www.ukrinform.ua