Передбачається, що на кордонах будуть проводити посилені перевірки, декого завертатимуть.
На тлі спалаху коронавірусу міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеегофер оголосив ввечері у неділю, 15 березня, про часткове закриття кордонів.
Нові умови стосуватимуться виїзду та в'їзду до Німеччини з п'ятьох держав-сусідок: Франції, Австрії, Швейцарії, Данії та Люксембургу. Контролювати кордон почнуть з 8-ої години 16 березня.
Читайте також:
В евакуйованих з Італії українців коронавірусу не виявили – МОЗ
“Для подорожніх без поважної причини це означає, що вони більше не зможуть в'їхати”, – зазначив Зеегофер, цитує агентство новин dpa. За його словами, поширення коронавірусної інфекції відбувається дуже швидко і агресивно та потрібно виходити з того, що піку поки не досягнуто.
Зеегофер також запевнив, що німецькі громадяни матимуть можливість повернутися в країну. Запроваджені заходи не стосуватимуться вантажних перевезень та людей, які доїжджають на роботу через кордон.
Підставою для такого кроку, за даними dpa, є не лише намагання стримати поширення коронавірусної інфекції, а й запобігти закупам про запас з боку іноземців на території Німеччини. Це вже призвело до певних перебоїв у забезпеченні окремими видами товарів у прикордонних районах країни.
Як вберегтися від коронавірусу
Загалом у Німеччині від початку спалаху на коронавірус захворіли 5813 людей, 11 пацієнтів загинули.
Читайте також:
- Які пункти пропуску будуть відкритими та закритими на кордоні України: інтерактивна мапа.
- Україна закрила свої кордони для всіх іноземців через карантин.
- Дають по 100-200 злотих, щоб їх підвезли 300 метрів. Застряглі на кордоні українці не можуть потрапити додому з Польщі.
Як відомо, мер Києва Віталій Кличко оголосив, що від 12 березня через коронавірус у столиці запроваджують план протиепідемічних заходів та обмежень, що діятимуть попередньо до кінця березня.
Більше про: Коронавірус
На карантин закриваються дитячі садки та школи. Крім того, буде обмежено проведення масових заходів. Це стосується і концертів, конференцій, кіносеансів та інших заходів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Наразі у Києві на грип та ОРВІ захворіло: дітей– 9 144 (зростання на 3,9%), дорослих – 5 055 осіб (зростання на 2,1%). До медичних закладів шпиталізовано 267 осіб, із них 207 – діти.
Пізніше, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.