Бундесвер прокоментував дезертирство українських військових у Німеччині

Міністерство оборони Німеччини знає про десятки випадків дезертирства українських військових, які проходять курси бойової підготовки в країні.

Дезертирство українських військових у Німеччині: Бундесвер зробив заяву
У Німеччині знають про дезертирство українських військових / фото ua.depositphotos.com

Бундесвер підтвердив, що поінформований про ситуацію, але відмовився надавати будь-які деталі, передає “Німецька хвиля”.

“Міністерству оборони відомо про випадки, коли військовослужбовці ЗСУ самовільно залишали дислокацію підрозділу під час підготовки в Німеччині”, – заявила представниця Спеціального навчального командування.

При цьому наголошується, що Бундесвер не бере участі в пошуку українських дезертирів. Представниця оборонного відомства зазначила, що такі інциденти є “внутрішньою справою Збройних сил України”.

Газета Die Zeit повідомила, що в Німеччині з 2022 року зафіксовано кілька сотень випадків, коли українські військові самовільно покинули курси бойової підготовки.

Видання зазначило, що багато з тих, хто навчався в Німеччині, потрапили до ЗСУ примусово. Журналісти додали, що на таких військовослужбовців не поширюється дія положення про тимчасовий захист. Крім того, українське законодавство кваліфікує таких військових як дезертирів, що може призвести до ув’язнення терміном до 12 років.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *