Більшість поляків, згідно з опитуванням, підтримують ідею депортації українських чоловіків призовного віку, які не мають офіційного працевлаштування в Польщі.

Більшість опитаних поляків позитивно ставляться до можливості депортації українських чоловіків призовного віку, які легально в Польщі не працевлаштовані. Це виявило спеціальне опитування Інституту ринкових і соціальних досліджень (IBRiS) для видання Rzeczpospolita, проведене 7-8 серпня 2026 року.
Зокрема, 67,2% респондентів рішуче відповіли “так” на запитання, чи повинна Польща депортувати українських чоловіків призовного віку, якщо вони не мають легальної роботи в цій країні. З них 43,8% поляків обрали варіант “точно так”, а 23,4% – “скоріше так”.
Водночас, менше чверті опитаних – 23,4% – дотримуються протилежної думки (12,2% відповіли “скоріше ні”, а 11,2% – “точно ні”).
Ще 9,4% респондентів зазначили, що їм важко відповісти.
Це дослідження було проведене минулого тижня після того, як політична партія “Право і Справедливість” (PiS) представила бачення щодо міграційної політики, яке передбачає депортацію українських чоловіків призовного віку, що не працюють на законних підставах у Польщі.
Найбільшу підтримку ідея депортації отримала серед респондентів, які ідентифікують себе як праві (79% позитивних відповідей). Однак, навіть серед тих, хто називає себе лівими, понад половина висловилися за реалізацію цієї міграційної ідеї, оголошеної партією PiS.
Ідея примусового повернення деяких мігрантів до України має значну підтримку серед виборців, які на останніх парламентських виборах голосували за PiS.
Трамп пояснив, навіщо таємно змінив літак після саміту НАТО в Туреччині
Україна надала американським перемовникам пропозиції щодо завершення війни, – Зеленський
Путін намагається підвищити свою популярність, відвідуючи різні міста Росії, – The Times
“Третя світова війна вже почалася”: колумніст The Hill поділився, як має діяти Трамп
В Німеччині можуть дозволити розвідці здійснювати превентивні кібератаки проти РФ, – Die Welt
Українці в Польщі – останні новини
Як повідомляв УНІАН, у липні противники прийому біженців з України вперше почали переважати прихильників цього в Польщі. Зокрема, 52% респондентів відповідали, що Польща не повинна приймати біженців із територій України, охоплених війною, тоді як 42% дотримуються протилежної думки.
У червні повідомлялося, що рівень негативного ставлення поляків до українців зріс до 43%, тоді як українці демонструють протилежну тенденцію і загалом зберігають прихильність до сусідів.
Соціолог, керівник соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович вважає, що погіршення ставлення поляків до українських біженців може бути пов’язане з риторикою місцевих політиків.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Росіяни не очікують швидкого завершення війни, – дослідження
- “Шукає слабкі місця”: топгенерал Німеччини розповів, як Росія випробовує Європу дронами
- Путін зробив Трампу несподіваний подарунок і очікує на послугу у відповідь, – Sky News
Україна і Польща
