Засуджених визнали винними в приналежності до "Ісламської держави".
Кримінальний суд Каїра ухвалив смертний вирок для 37 бойовиків місцевого терористичного угруповання, пов'язаного з міжнародною терористичною організацією “Ісламська держава”.
Вирок було ухвалено в понеділок, 2 березня, передає агенція новин AP.
Загалом цього дня вироки було оголошено для понад 200 підсудних. Їх визнано винними в скоєнні десятків атак та терактів, ціллю яких були єгипетські військові, сили безпеки та поліція. 61 підсудного судді засудили до довічного ув'язнення, ще 85 отримали різні терміни позбавлення волі – від п'яти до 15 років. Всі ухвалені 2 березня вироки ще можна буде оскаржити у суді вищої інстанції.
Серед засуджених – один із найголовніших місцевих екстремістів
Серед засуджених до страти – один із провідних місцевих екстремістів Хішам ель-Ашмаві. Власне, ель-Ашмаві ще в листопаді 2019 року до страти засудив окремий військовий трибунал, оскільки він – колишній офіцер єгипетських збройних сил. Багато років поспіль ель-Ашмаві вважався найбільш розшукуваним єгипетським екстремістом. Він був одним із співзасновників екстремістського угруповання “Бейт Ансар аль-Макдіс”. Після того, як 2011 року ель-Ашмаві вибув з війська, він застосував свій військовий досвід для посилення “Бейт Ансар аль-Макдіс”. Фактично саме завдяки його зусиллям ця колись маловідома група екстремістів, що діяла на Синайському півострові, перетворилася на добре вишколений загін, що згодом скоїв багато зухвалих нападів на єгипетських військових і силовиків.
У листопаді 2014 року “Бейт Ансар аль-Макдіс” присягло на вірність міжнародній терористичній організації “Ісламська держава”. Відтоді “Бейт Ансар аль-Макдіс” стало називатися “Велаєт Синай”, що означає “Провінція Синай”. Утім, сам ель-Ашмаві не проголошував вірності “ІД”. У записаному 2015 року аудіозаписі, що вважається автентичним, ель-Ашмаві стверджував, що він є союзником конкурента “ІД” – терористичного угруповання “Аль-Каїда”.
Ель-Ашмаві затримали наприкінці 2018 року в Лівії загони лівійського генерала Халіфи Хафтара. Згодом його передали Єгипту.