За словами головної лікарки, їхній клінічний стан – задовільний.
У Чехії станом на 2 березня зареєстровано три випадки зараження коронавірусом, з них два випадки в Празі та один у м. Усті-над-Лабе.
Про це на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомляє Посольство України в Празі.
Усі троє хворих нещодавно повернулися з Італії та наразі перебувають в інфекційному відділенні лікарні “На Буловці”.
Зазначається, що один із інфікованих виявився викладачем університету, який повернувся з наукової конференції в Італії. Відтак навчання у вузі призупинено.
Від 3 березня на два тижні з метою профілактики переходить на домашнє навчання Університет ім. Менделя в м. Брно.
У посольстві також повідомляють, що на домашньому карантині перебуває кілька сотень чехів, які нещодавно повернулися із регіонів, де найбільше уражених вірусом – з Китаю, з Італії, з Ірану тощо.
Щоб обмежити поширення вірусу з Італії, Чехія до 6 квітня призупинила авіаційне сполучення з Міланом та Болоньєю, а також автобусні рейси перевізника RegioJet до Венеції та Мілану. Ще раніше Чехія скасувала рейси з Китаю та з Сеулу в Південній Кореї.
Станом на 2 березня коронавірус зафіксували на усіх континентах світу, крім Антарктиди. Недуга, окрім материкового Китаю, звідки все і почалося, дісталася вже до 66 країн світу і забрала життя 3048 людей. Понад 88,9 тисячі людей інфіковані.
Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії, де станом на 2 березня до 34 зросла кількість жертв від COVID-19 та ще 1694 людини захворіли.
ТСН.ua
ТСН.ua
Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.