Загалом на судні перебуває 25 громадян України, усі вони є членами екіпажу.
Два громадянина України, які захворіли на новий китайський коронавірус на круїзному лайнері Diamond Princess, вже одужали.
Про це заявив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький у кулуарах Верховної Ради 20 лютого, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
“За статистикою, серед 15% тих, хто одужав є двоє українців”, – сказав Радуцький.
Відповіді на головні запитання про коронавірус
19 лютого стало відомо, що двоє людей, які були пасажирами круїзного лайнера Diamond Princess, що два тижні перебував на карантині, загинули через коронавірусну інфекцію Covid-19.
Нагадаємо, круїзний лайнер Diamond Princess перебував на карантині поблизу порту Йокогами у Японії від 3 лютого. Менш ніж за тиждень він перетворився на черговий осередок спалаху нового коронавіруса з Китаю.
Кількість інфікованих пасажирів станом на 19 лютого зросла до 621.
Лайнер Diamond Princess, який є власністю британсько-американської компанії Carnival Corporation, вирушив у двотижневий круїз 21 січня. Він відплив з японського міста Йокогама і зупинявся у низці портів Японії, В'єтнаму, Тайваню та Гонконгу.
Читайте також:
Скалецька просить СБУ відреагувати на поширення фейків про коронавірус в Україні
На борту судна перебувало понад 3 711 осіб. З них 2 666 – пасажири, інші 1 045 – члени екіпажу.
Грандіозна морська мандрівка Diamond Princess мала завершитися 3 лютого. Проте перед прибуттям до порту Йокогами судно зустріла берегова охорона. У одного з пасажирів, який висадився раніше у Гонконгу, виявили новий коронавірус з Китаю.
Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.
Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.
Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.