Зустріч Джуліані та Кулика все ще може відбутися.
Ексгенпрокурор України Юрій Луценко під час зустрічі з адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані у Будапешті повторив свої звинувачення в бік колишньої пані-посла в Україні Марі Йованович, а до цього висував вимогу до президента США.
Про це пише theБабель із посиланням на слова колишнього співробітника посольства України в США Андрія Теліженка.
Він розповідає, що у Будапешті Луценко і Джуліані спілкувалися весь день. За інформацією theБабеля, до цього колишній прокурор поставив умову для проведення розмови: Трамп має опублікувати у твіттері пост на підтримку України – Джуліані погодився.
Розмову Джуліані та Луценка, як і низку інших зустрічей адвоката Трампа, записали на відео для серіалу One America News, який використають на захист президента США під час розслідування його імпічменту.
За словами прессекретарки Луценка Лариси Сарган, на зустрічі ексгенпрокурор ще раз повторив, що свого часу посольство США в Україні “заблокувало слідство про 7 млрд доларів ОЗУ (організованого злочинного угруповання) президента-втікача Януковича, які були розміщені в американському хедж-фонді”. Йдеться про Franklin Tempelton Fund, в якому нібито були розміщені 7 млрд доларів, виведених з України оточенням експрезидента Віктора Януковича. Однією з винних в цьому Луценко називає колишнього посла США в Україні Марі Йованович.
Водночас, як зазначається, за версією Wall Street Journal, подібні закиди до Йованович пов'язані з тим, що вона намагалася перешкодити Джуліані схилити українських силовиків почати розслідування проти суперника Трампа Джо Байдена і хотіла, щоб всі комунікації у цій справі були публічними.
Джуліані хотів зустрітися з ще одним колишніми генпрокурором – Костянтином Куликом, втім розмова так і не відбулася. Теліженко передбачає, що незабаром адвокат Трампа все ж таки може зустрітися з ним.
Зазначається, що Кулик від 2014 року розслідував економічні злочини “сім'ї” Януковича. Зокрема і те, як його оточення через офшори виводило гроші у Tempelton Fund, а той купував облігації внутрішньої державної позики України. Теліженко розповідає, що у фонд “уплутані і Байден, і Burisma, і демократи, і Порошенко”.
Читайте також:
Вимоги Білого дому для зустрічі із Зеленським та незрозуміла діяльність Джуліані: що розповіли на допитах Волкер, Йованович та Сондленд
Разом з цим Кулик займався справою Burisma і раніше розповідав, що син Джо Байдена отримував в Україні гроші “незаконного походження”.
За даними theБабеля, поки що Кулик жодних документів Джуліані не передавав і на запитання щодо можливої зустрічі з ним відповідати відмовився.
Як повідомлялося, Джуліані також тричі зустрічався з колишнім генеральним прокурором України Віктором Шокіним під час візиту до Києва. Співрозмовник видання розповів, що Шокін передав Джуліані “сотні, тисячі сторінок документів”.
Нагадаємо, 4 грудня стало відомо про раптове прибуття Джуліані до Києва.
Тут він зустрівся з позафракційним народним депутатом Андрієм Деркачем, а також з народним депутатом від Слуги народу Олександром Дубинським.
Американські ЗМІ називають Джуліані важливим фігурантом справи про імпічмент — нібито він виконував доручення Трампа, що стосуються незаконно тиску на Україну. Співробітник посольства США в Україні Девід Холмс заявив, що Джуліані мав прямий вплив на американську політику щодо України.
Президент США говорив, що доручив Джуліані боротися з корупцією в Україні через його репутацію «борця зі злочинністю».
NYT повідомило, що 3 грудня в Будапешті Джуліані зустрівся з колишнім українським прокурором Юрієм Луценком. Як сказано в матеріалі, з адвокатом Трампа в Будапешті також зустрічалися колишній співробітник посольства України в США Андрій Теліженко та колишній народний депутат від Радикальної партії Андрій Артеменко.