За останні три місяці у Туреччині зафіксували понад 33 тисячі землетрусів

Потужні землетруси зруйнували цілі міста.

У Туреччині та регіоні після руйнівних землетрусів зафіксовано понад 33 тисячі підземних поштовхів.

Про це повідомляє Директорат із ліквідації наслідків стихійних лих і надзвичайних ситуацій (AFAD).

«Після землетрусів 6 лютого у провінції Кахраманмараш, районі Пазарджик (магнітудою 7,7) і районі Ельбістан (магнітудою 7,6) 33 077 землетрусів сталося у період до 6 травня», — йдеться у повідомленні.

Згідно з даними оприлюдненої карти, йдеться про землетруси як у самій Туреччині, так і в регіоні.

Карта землетрусів у Туреччині

Нагадаємо, 6 лютого 2023 року потужні землетруси магнітудою 7,7 та 7,6 бала сколихнули південно-східну Туреччину та північну Сирію. Загалом загинуло майже 57 тисяч людей, мільйони мешканців залишилися без домівок.

Як зазначила очільниця Інституту зі зниження ризиків і зменшення небезпеки стихійних лих в Університетському коледжі Лондона, професорки Джоанни Фор Вокер, за офіційною шкалою магнітуд землетрус у Туреччині сягнув 7,8 бала, що ставить його до розряду мегаземлетрусів і є одним із найпотужніших за останні 10 років.

Розлом активізувався на ділянці протяжністю близько 150 кілометрів і завдав серйозної шкоди будівлям, розташованим поблизу розлому. Однак не лише сила землетрусу зробила його настільки смертоносним, вчені зазначають, що ще одним фактором стало те, що інцидент стався рано вранці, коли більшість людей все ще спали всередині своїх квартир.

Як раніше підрахували аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch, збитки від землетрусу в Туреччині та Сирії можуть перевищити $4 млрд. За оцінками Геологічної служби США, економічні витрати землетрусу Туреччини можуть досягти 2% ВВП.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *