З російських підручників почали прибирати згадки про Київ

У російських підручниках прибирають назву міста Київ та змінюють дату заснування Русі як держави.

У російських підручниках почали прибирати згадки про місто Київ у параграфах про історію Київської русі.

Про це інформує видання «Медіазона».

Журналісти ознайомились з відредагованим підручником «Навколишній світ» для четвертого класу і порівняло його з таким самим підручником за 2021 рік.

У старій версії вказується, що літопис «Повість минулих літ» написав монах Києво-Печерського монастиря Нестор, а вже у відредагованій вказується, що він був просто чинцем без уточнення місця, де він працював та жив.

Також у старій версії зазначається що князь Володимир хрестив увесь народ у Києві, тоді як у новій написано, що він робив це у «столиці». І третє: було «Після смерті Олега в Києві став правити князь Ігор», а стало – «Після смерті Олега Руссю став правити князь Ігор».

Також у підручниках історії почали змінювати дату заснування Русі як держави. Раніше у російських підручниках писали, що це відбулось. «882 року, коли Олег об'єднав Новгород і Київ, багато істориків називають умовною датою утворення Давньоруської держави». У новій редакції вже зазначається: «Поступово найбільшого значення набула династія князів, які зводили свій рід до Рюрика. З його покликанням 862 року в Новгород пов'язують утворення держави Русь».

Крім того, наразі російська влада готує нові матеріали для вчителів в яких буде «уточнена роль Києва» в російській історії. Ці матеріали надійдуть до шкіл до кінця весни і будуть використовуватись у новому навчальному році.

Фото: zona.media

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що поплічник російського диктатора Володимира Путіна Кирило Гундяєв, який підтримує війну проти України, звернувся до українців, яких назвав «малоросами», що живуть на «російській землі», з вимогою «миру».

Крім того, ми раніше інформували, що у Кремлі розпочалася істерика через пропозицію українського суспільства перейменувати Росію в Московію з історичних причин.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *