Україна вперше імпортувала малину в США і Канаду

На США і Канаду припадає близько 80% всього глобального імпорту замороженої малини у вартісному вимірі та близько 65% в натуральному.

 

Україна вперше відправила в США і Канаду по одному морському контейнеру із замороженою малиною. Ця подія важлива для вітчизняних виробників, оскільки на ринках цих країн дана ягода традиційно коштує дорожче, ніж в інших регіонах світу, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА) в понеділок, 11 жовтня.

 

Зазначено, що важливість цієї події для розвитку виробництва і заморозки ягоди в Україні пояснюється високим рівнем вимог до якості продукції та логістики, які були успішно подолані українськими постачальниками цьогоріч.

 

 

“По одній партії малини було відправлено в Канаду і США в розмірі одного морського контейнера. Логістика зайняла близько півтора місяці, а покупець залишився задоволений якістю поставленої продукції і розглядає можливість продовження співпраці з українськими постачальниками на постійній основі”, – йдеться в повідомленні.

 

УПОА уточнила, що більш висока імпортна ціна на ягоди в США і Канаді обумовлена ​​високими вимогами до якості продукції, для підтвердження яких українські експортери пройшли сертифікацію в FDA (The United States Food and Drug Administration).

 

“На США і Канаду припадає близько 80% всього глобального імпорту замороженої малини в вартісному вимірі та близько 65% в натуральному. Однак Україна традиційно експортувала заморожену малину переважно в Польщу, яка добре заробляє на реекспорті української малини в інші країни світу”, – наводить організація слова економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака.

 

За даними УПОА, США імпортує заморожену малину з Чилі, Мексики і Сербії, а Канада – з Чилі, Сербії, США та Мексики.

 

Орієнтовна вантажопідйомність стандартного контейнера 40-футового морського контейнера – 27 тонн.

 

“Відповідно, для України, яка входить у п’ятірку найбільших світових експортерів замороженої малини, дуже важливо закріпитися на цих двох найважливіших ринках збуту. Особливо це важливо на тлі очікуваного зростання обсягів виробництва всіх видів ягід у 2022 – 2024 рр. Залишається сподіватися, що зростатиме не тільки обсяг, але і якість вироблених ягід”, – відзначають в асоціації.

 

Згідно з даними на сайті асоціації Український клуб аграрного бізнесу, в 2020 році Україна виробила 35 тисяч тонн цієї ягоди, посівши сьоме місце в світі за обсягами її виробництва. 89% цієї ягоди були вирощені в господарствах населення.

 

Минулоріч Україна експортувала 539 тонн малини, що становить 2% від загального обсягу її виробництва. При цьому практично єдиним споживачем української свіжої малини була Польща.

 

Нагадаємо, за перші сім місяців 2021 року в Україні зросли експорт та імпорт. Найбільше товарів Україна експортувала в Китай, Польщу і Туреччину. А імпортувала найбільше з Китаю, Німеччини і Росії.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *