Україні слід готуватися до уже скандального саміту НАТО у Лондоні та аншлюсу Білорусі

Міжнародна політика різко змінює вектори.

«На біса нам потрібен такий союз?» — це питання вже не хвилює президента Білорусі Олександра Лукашенка. У нього знову змінився погляд на Росію. Іншими очима подивитися на поведінку Москви закликає НАТО і президент Франції. Що все це означає для України — йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Білоруський аншлюс

Багаторічні ігри з балансуванням між Заходом та Росією для Олександра Лукашенка схоже скінчилися. Кремлівський зашморг давно затягувався і врешті міцно вхопився за Білорусь. Володимиру Путіну більше не потрібні слова. Він хоче єдину Союзну державу, а з нею можливість іще на два терміни подовжити свій нескінченний президентський строк. Сакраментальне питання Лукашенка — «На біса нам такий союз» — більше не стоїть. Посол Білорусі цього тижня заявив: країни таки домовилися про єдиний парламент, єдиний уряд, єдиний ринок нафти, газу та енергетики. Експерти заговорили про Аншлюс Білорусі, а інтеграція відбудеться вже 2021-го. Дата звичайно може посунутись, але українській владі треба готуватися до того, що слова Лукашенка ніби через білоруський кордон ніколи не поїдуть танки, а лиш трактори — просто слова, які він більше не може нічим гарантувати. 

Премія Сенцову

Пам'ятати про це потрібно не тільки Україні. Принаймні так мали почути слова Олега Сенцова в Страсбурзі. Там найвідомішому політичному баранцю Кремля цього тижня урочисто вручали премію імені Сахарова — “За свободу думки”.

«Я не вірю Путіну і закликає вас не вірити йому. Росіяни обов'язково обдурять, вони не хочуть миру на Донеччині, не хочуть миру в Україні, вони хочуть бачити Україну на колінах, хочуть впливати на європолітику своїм силовим методом. Ми не допустимо. Ми боремося за свободу. Ми будемо боротися до кінця», — сказав Сенцов.

Виступаючи з трибуни Європарламенту Олег Сенцов нагадав: із його визволенням дива не сталося: росіяни й далі утримують сотні українців та кримських татар у своїх в’язницях. Він закликав подовжити тиск на Москву і не піддаватись ілюзіям про добрі наміри Путіна.

Кремлівський (не)друг

Тим загрозливіше для України звучать слова президента Франції Еммануеля Макрона. Боротися потрібно з тероризмом, а не з Росією, заявив цього тижня французький лідер. Політик не згоден із тим, що Росія й Китай можуть бути позначені як вороги НАТО.  

«Чи є Росія сьогодні нашим ворогом, як я іноді чую? Або Китай? Мета НАТО — позначити їх як ворогів? Не згоден! Наш спільний ворог сьогодні — тероризм, який спокусився на кожну з наших країн», — сказав французький лідер. 

На таку заяву відреагував генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ. Він вважає, що протидіяти Росії та боротися з тероризмом можна одночасно.

Загрозливий саміт

Схоже, цьогорічний саміт Північноатлантичного альянсу, який розпочнеться  вже за два дні в Лондоні, не минеться без політичних сюрпризів. Які вони будуть для України — прогнозувати важко. Точно відомо лише, що питання  війни на Донбасі є в порядку денному саміту.  На ньому таки буде присутня Україна. Відомо і про подарунок НАТО від  Дональда Трампа, який навряд чи сподобається країнам-членам — американський президент вирішив скоротити внески США до колективного бюджету НАТО з 22% до 16%. Утім, заощаджені Вашингтоном кошти, каже Трамп, можуть піти, зокрема, в Україну та Грузію, які зараз на передовій у протистоянні з Росією. Утім, хай там як, роздрай у стані наших західних союзників Києву точно не на руку. Є всі підстави сподіватися на те, що це все лише дипломатичні маневри. Альянс, як  завжди, уникне кризи і між собою домовиться.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *