У Сингапурі чоловіка стратять за торгівлю канабісом: влада заявляє про ефективність смертної кари

Мільярдер Річард Бренсон заявив, що ця справа була "шокувальною на багатьох рівнях".

Жителя Сингапура Тангараджу Суппіа засудили до страти через повішення за торгівлю канабісом. У країні діють одні з найсуворіших у світі законів про боротьбу з наркотиками, які, на думку влади, необхідні для захисту суспільства.

Про це повідомляє BBC.

Активісти стверджують, що 46-річний Тангараджу був засуджений за слабкими доказами. Водночас влада стверджує, що чоловік пройшов належну судову процедуру, і запланувала його страту на 26 квітня.

Видання звернуло увагу, що це відбувається після резонансної страти 2022 року за звинуваченням у наркотиках чоловіка з вадами інтелекту.

Останніми днями рідні Тангараджу та активісти надсилали президенту Сингапуру Халімі Якобу листи з проханням про помилування. А британський мільярдер Річард Бренсон закликав скасувати страту та переглянути справу.

“Я знаю, що мій брат не зробив нічого поганого. Я закликаю суд розглянути його справу від самого початку”, – заявила сестра обвинуваченого Ліла Суппіа.

Тангараджу було визнано винним у “співучасті у змові з торгівлею” щодо доставки 1 кг канабісу з Малайзії до Сингапуру 2013 року. Хоча чоловіка не спіймали під час доставки наркотиків, прокуратура заявила, що він відповідав за координацію доставки. Прокуратура також відстежила два номери телефонів, які використовував кур’єр, що привели до Тангараджу.

Сам обвинувачений стверджував, що не спілкувався з пов’язаними зі справою особами. Чоловік сказав, що загубив один із телефонів, а щодо другого заперечив, що є його власником.

Засуджений до смертної кари Тангараджу Суппіа / Фото: TRANSFORMATIVE JUSTICE COLLECTIVE

Закон Сингапуру передбачає смертну кару за торгівлю наркотиками та передбачає менші покарання для кур’єрів. В останній апеляції Тангараджу суддя погодився зі стороною обвинувачення, що чоловік відповідав за координацію доставки, і це позбавило його права на м’якший вирок.

Активісти також заявляли, що Тангараджу не було надано належного доступу до перекладача. Чоловіку також йому довелося оскаржувати останню апеляцію самостійно, бо його родина не змогла забезпечити адвоката. Водночас влада стверджує, що Тангараджу просив перекладача лише під час судового процесу, а не раніше. Там також вказали, що чоловік нібито мав доступ до адвоката протягом усього процесу.

Бренсон, який раніше критикував страту Нагаентрана Дхармалінгама з вадами інтелекту 2022 році, заявив, що справа Тангараджу була “шокувальною на багатьох рівнях”. Мільярдер написав у Мережі, що Сингапур, “можливо, збирається вбити невинну людину” через “більш ніж сумнівні обставини”.

“Смертна кара – це вже темна пляма на репутації країни. Страта після такого небезпечного вироку лише погіршить ситуацію”, – зазначив Бренсон. 

МВС Сингапуру заявило, що заяви мільярдера не відповідають дійсності, і звинуватило його в “неповазі до сінгапурських суддів і нашої системи кримінального правосуддя”.

У заяві відомства зазначається, що смертна кара є “важливим компонентом” багатостороннього підходу, який “ефективно підтримує безпеку Сингапуру”.

Рідні Тангараджу розповіли журналістам 23 квітня, що змогли зустрітися з чоловіком через скляну перегородку у в'язниці Чангі після оприлюднення повідомлення про страту минулого тижня.

“Він морально підготувався до настання цього дня. Він справді відчуває, що є велика несправедливість, і його стратять за те, чого він не робив”, – сказала племінниця обвинуваченого Субхашіні Іланго. 

Родина Тангараджу заявила, що продовжуватиме наполягати на реформах правової системи Сингапуру, навіть якщо чоловіка буде страчено. 

“Якщо така несправедливість трапиться з моїм братом, я б не хотіла, щоб це сталося з кимось іншим, тому я продовжу боротися”, – сказала сестра Ліла. 

Нагадаємо, на свободу може вийти 87-річний житель Японії, якого понад 50 років тому засудили до смертної кари за вбивство боса, його дружини та двох їхніх дітей.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *