Переважна кількість мутацій не є значущою з точки зору епідпроцесу, зазначили в центрі Вектор.
У Росії виявили понад 13 тисяч мутацій коронавірусу. В цілому змінилася третя частина генома COVID-19. Про це сказав гендиректор центру Вектор Рінат Максютов, повідомляє Інтерфакс у суботу, 22 травня.
“У російських изолятах виявлено понад 13 тисяч мутацій. З урахуванням того, що в геномі нового коронавірусу всього 30 тисяч нуклеотидів”, – сказав Максютов у ході марафону Нове знання.
За його словами, моніторинг генетичної мінливості нового коронавірусу проводиться з 15 червня минулого року, і зараз визначено більш як 7000 повних геномів нового коронавірусу.
“Безумовно, переважна кількість замін не є значущою з точки зору епідпроцесу, але ті варіанти, які забезпечують підвищену заразність, контагіозність вірусу в подальшому будуть більшою мірою виявлятися в людській популяції”, – додав Максютов.
У його презентації також говорилося про те, що виявлена 1681заміна в гені, що кодує S-білок коронавірусу (на основі цього білка зроблено кілька вакцин, білок складається з амінокислот), 898 з яких призводить до зміни амінокислоти.
Нагадаємо, минулого тижня в Росії зафіксували випадки захворювання “індійським” штамом коронавірусу. Його в країну завезли студенти з Індії, які не захотіли навчатися дистанційно.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Читайте Korrespondent.net в Google News
Коронавірус
Кіпр скасовує обмеження для британців, які зробили щеплення
СюжетПаспорт вакцинації від коронавірусу в ЄС: “мінне поле” етики і права
СюжетЧому в Україні помирає так багато пацієнтів із COVID, підключених до ШВЛ
Рим заборонив експорт вакцини Astrazeneca до Австралії
Німецькі науковці про коронавірус: театр безпечніший за супермаркет
Источник: www.ua.korrespondent.net