У Путіна готують механізми для дискредитації Пригожина як зрадника: що відомо

Поки Москва не буде вдаватися до такого кроку.

Кремль, ймовірно, готує механізми, щоб в майбутньому визнати російського олігарха, власника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина зрадником. Втім, станеться це не найближчим часом.

Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у новому звіті.

«Російські офіційні особи погрожували Пригожину державною зрадою, якщо він спробує шантажувати Міноборони, щоб надати йому більше боєприпасів, обіцяючи вийти з Бахмута. Ймовірно, Кремль готує механізми дискредитації Пригожина як зрадника. Неназвані джерела в Кремлі повідомили, що адміністрація президента РФ готує інформаційну операцію з публічної дискредитації Пригожина «, — йдеться у звіті.

Втім, наголошується, що до таких дій офіційна Москва не буде вдаватися доти — поки сили «Вагнера» перебувають на передовій. в ISW зауважують, що відсторонення Пригожин, який командує «вагнерівцями» на Донбасі, порушило б позиції росіян у Бахмуті. А тому на такий ризик диктатор Путін навряд чи піде, додають аналітики Інституту.

Крім цього, Кремль не може просто змістити ватажка «Вагнера» з посади. Адже група Пригожина — це приватна компанія. А том єдиний спосіб змінити її власника полягає у встановленні контролю над найманцями.

«Щоб вивести Пригожина з-під його контролю над «Вагнером», за іронією долі потрібно було б встановити прямий контроль Кремля над групою найманців, від якої Путін щосили намагається зберігати формальну дистанцію», — додають в ISW.

WP про «пропозицію» Пригожина

Washington Post опублікувало матеріал про те, що ватажок «вагнерівців» Пригожин пропонував Україні інформацію щодо позицій військ РФ для атак. Аби отримати таку інформацію, ЗСУ мали б вийти з Бахмута на Донеччині.

Сам олігарх відхрестився. У Кремлі також відреагували на «пропозицію» Пригожина. Прессекретар президента-диктатора РФ Дмитро Пєсков назвав інформацію американського видання «брехнею».

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *