У міру відновлення української економіки після кризи знадобиться посилення бюджетної політики.
Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила, що нова програма кредитування України пов’язана з великим ризиком і невизначеністю. Про це йдеться в прес-релізі МВФ, опублікованому 9 червня.
“Ризики нової програми дуже великі. Невизначеність щодо того, наскільки серйозним і тривалим буде глобальний спад економіки, виключно висока. Усередині країни зберігається значна невизначеність щодо напряму економічної політики”, – зазначила Георгієва.
Вона нагадала, що державний борг України залишається високим, як і потреби у фінансуванні.
“Хоча фіскальна політика відповідно до програми буде спочатку спрямована на боротьбу з впливом кризи, фіскальну політику доведеться посилити в міру відновлення економіки, щоб почати знижувати державний борг”, – вказала глава МВФ.
Георгієва також вказала на необхідність зберегти незалежність НБУ.
“Фінансова політика повинна досягти балансу між збереженням фінансової стабільності і підтримкою відновлення економіки”, – підсумувала директор Фонду.
Нагадаємо, 9 червня Виконавча рада МВФ схвалила кредит Україні у розмірі п’ять мільярдів доларів.
Перші 2,1 мільярда доларів Київ отримає вже в червні. Решту коштів планують виділити ще чотирма траншами. Програма кредитування розрахована на 18 місяців.
За прогнозами Фонду, на тлі пандемії коронавірусу економіка України серйозно скоротиться в 2020 році.
МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України до 8,2%
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net