У Молдові пояснили, де зберігається газ, який «Газпром» назвав «осілим» в Україні

Молдова спростувала звинувачення російського монополіста у нібито "осіданні" газу в Україні.

Міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спіну спростував звинувачення «Газпрому», який напередодні заявив про «осідання» в Україні газу, що надходить до країни.   

Про це він повідомив у середу, 23 листопада, передає NewsMaker.

Як пояснив міністр, деякі обсяги газу, що надходить, Молдова залишає в українських підземних сховищах, де вже зберігається понад 200 млн куб. м газу.

«Газпром» у звичному для нас недружньому стилі загрожує ще більше знизити постачання газу. Вони звинувачують Україну та Молдову у тому, чого насправді немає. Щоб було зрозуміло, весь газ, що постачається до Молдови, доходить до нашої країни. І правий берег платить і платитиме за поставлений нам газ. Ті обсяги газу, про які говорить «Газпром», – наші запаси, які ми зберігаємо в Україні. (…) Немає тиску, шантажу, погроз. Разом ми домагаємося енергетичної незалежності», — заявив Спіну.

Нагадаємо, у вівторок, 22 листопада, «Газпром» заявив, що в Україні залишився газ, призначений для постачання молдовським споживачам за контрактом з компанією «Молдовагаз». Тому від 28 листопада «Газпром» має намір скоротити постачання газу для транзиту через Україну.

Цього ж дня пізніше «Оператор ГТС України» спростував заяви монополіста «Газпрома», зазначивши, що російська газовидобувна і газорозподільна монополія маніпулює фактами для обґрунтування свого рішення ще більше обмежити обсяги постачання газу до європейських країн.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *