У Конгресі оприлюднили звіт щодо імпічменту Трампа: на якому етапі наразі цей процес і що його чекає далі – український скандал у США

Президента вже запросили свідчити до Конгресу.

Комітет з розвідки Палати представників Конгресу США 3 грудня оприлюднив звіт щодо можливого імпічменту президента Сполучених Штатів Дональда Трампа. Члени комітету ухвалили рішення, що Трамп дійсно вчинив злочин, тиснувши на українську владу, та має бути усунутий із посади.

Далі розпочинається наступний етап слухань, на який були запрошені сам Трамп та його адвокати. Із великою вірогідністю, президент ці слухання проігнорує. Уже днями очікують голосування Палати представників за імпічмент президента.

ТСН.ua розповідає, на якому етапі наразі процедура імпічменту і як вона триватиме далі.

ТСН.ua

Розслідування щодо імпічменту президента розслідує профільний комітет з питань розвідки. Саме він визначає, чи дійсно президент вчинив певний злочин. Перед тим члени комітету допитували ключових свідків у закритому режимі. Вони були певні, що їхні свідчення не будуть оприлюднені, однак 31 жовтня Палата представників ухвалила відповідну резолюцію, яка передбачала розкриття цих свідчень, а також проведення відкритих слухань.

Більше про: "Український" скандал у Вашингтоні

  • "Так улаштований світ бізнесу": у Burisma розповіли, чому взяли у компанію сина Байдена
  • Як американці ставляться до "українського скандалу" та хто дужче підтримує імпічмент Трампа – опитування CNN
  • Джуліані пригрозив Байдену компроматом на його родину

На початку листопада комітет із розвідки почав оприлюднювати свідчення тих, кого допитували в закритому режимі. Серед них, зокрема, були експослиня США в Україні Марі Йованович, колишній спецпредставник США щодо України Курт Волкер, посол США в ЄС Гордон Сондленд та тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор. Їхні свідчення можна прочитати за посиланням.

Потім комітет провів відкриті слухання з цієї теми. Першими були допитані тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря США Джорджа Кента. Далі на відкриті слухання запросили і низку інших свідків, серед яких були ексспецпредставник США щодо України Курт Волкер та посол США в ЄС Гордон Сондленд.

3 грудня комітет з розвідки Палати представників оприлюднив звіт щодо можливого імпічменту президента Сполучених Штатів Дональда Трампа. У цьому звіті йдеться про те, що Трамп тиснув на владу України задля допомоги в перемозі на майбутніх президентських виборах у США 2020 року. Йдеться про розслідування можливої корупції Гантера Байдена та компанії Burisma. Гантер є сином колишнього віцепрезидента та конкурента Трампа на майбутніх виборах Джо Байдена. У документі також вказується, що Трамп перешкоджав Конгресу в розслідуванні. Тепер її має затвердити Палата представників простою більшістю (218 голосами).

Після цього резолюцію передадуть до Сенату США. Також Палата представників обирає кількох своїх членів, які представлятимуть звинувачення у Сенаті. У верхній палаті американського парламенту розгляд резолюції відбувається подібно до судового засідання – сторони можуть заслуховувати свідків та залучати адвокатів. Після усіх процедур Сенат має проголосувати за обвинувальний або виправдувальний вирок. Для обвинувачення президента потрібно не менше двох третин голосів Сенату (67 голосів). Лише після цього президента автоматично усувають з посади.

За всю історію США це вчетверте, коли парламент ініціює початок процесу імпічменту проти чинного президента. До того подібні процедури стосувались Річарда Ніксона, Ендрю Джонсона та Білла Клінтона. Останніх двох визнали винними у Палаті представників, однак їх виправдав Сенат. Що стосується Ніксона, то процедура імпічменту щодо його особи не була до кінця завершеною, оскільки у процесі він добровільно подав у відставку. Таким чином, жодного президента США за весь час не було усунено з посади в порядку імпічменту.

Плейлист
40 відео

Хронологія Ukrainegate

Київ виявився втягнутим у велику американську політичну гру, яка може завершитись імпічментом президента Трампа. Україна набуває репутації країни, де американські політики провертають свої темні справи та зводять між собою рахунки.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *