У Канаді студенти вимагають звільнити викладача, який заперечує Голодомор

Скандальну заяву науковець опублікував у фейсбуці.

Деякі студенти університету Альберта у Канаді вимагають звільнити викладача, який заперечує геноцид українського народу у 30-х роках минулого століття.

Як повідомляє місцеве видання Globe And Mail, Дугал Макдоналд 19 листопада у фейсбуці назвав Голодомор брехнею, яка супроводжувалася фейковими фотографіями і просувалася посібниками нацистів.

Спільнота українських студентів університету засудила такий допис і заявила, що Макдоналд не може надалі навчати. У листі до місцевого телебачення викладач заявив, що вивчав Голодомор багато років і має право говорити те, що він озвучив.

Голодомор був визнаний Канадою та ще дев’ятьма країнами 2008 року, як акт геноциду з боку радянської влади під керуванням Йосипа Сталіна. Тоді загинули близько 10 мільйонів людей.

Викладач заявляє, що канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо «просуває міф про Голодомор у намаганні переписати історію, маскуючи це під підтримку свободи, демократії прав людини та торжество закону». Проти заяв Макдоналда повстали не тільки студенти, а й Українсько-Канадський конгрес та Єврейська федерація міста Едмонтон, де розташований університет.

Університет Альберта тим часом каже, що заяви Макдоналда не відображають позицію навчального закладу, але він має право на висловлювання такої думки. За ситуацією, кажуть, стежать, але не втручатимуться. Видання також зазначає, що викладач двічі балотувався до марксистсько-леніністської партії на місцевих виборах.

Нагадаємо, 23 листопада Сполучені Штати, Канада, Литва та Велика Британія вкотре нагадали світові про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Офіційні представники держав називають його геноцидом українського народу, серед них і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *