У дронах Shahed знайшли технологію, викрадену Іраном 20 років тому у Німеччини – CNN

Зазначається, що попри санкції, Іран багато років докладав чималих зусиль для застосування західних технологій у своїх дронах і ракетах.

Передані Росії іранські дрони-камікадзе Shahed-136 обладнані двигунами з німецькими технологіями, вкраденими майже 20 років тому.

Про це повідомляє CNN із посиланням на британську організацію Conflict Armament Research (CAR).

Дослідники в період від листопада 2022 року до березня 2023 року дослідили частини 20 взятих з України дронів іранського виробництва. Половина з цих БПЛА – Shahed-136.

Авторам дослідження вдалося з’ясувати, що двигуни дронів розробила іранська Oje Parvaz Mado Nafar, відома як Mado. Маркування Mado було виявлено на ковпачках свічок запалювання у двигунах БПЛА.

Судячи з конструкції двигунів, Іран багато років докладав чималих зусиль для застосування західних технологій у своїх дронах і ракетах, незважаючи на санкції.

Дослідники зауважили, що компанія Mado намагалася приховати участь у створенні дронів Shahed. Про це свідчить те, що оригінальні серійні номери на компонентах знайдених в Україні безпілотників були стерті.

“Ці модифікації завадили слідчим виявити мережі закупівель, які сприяють міжнародному постачанню ключових компонентів до Ірану”, – вказано у звіті CAR. 

“Іран придбав західні компоненти і технології для своєї програми БПЛА, скориставшись відсутністю прозорості ланцюжка постачань”, – сказав експер організації Таймур Хан.

Як припускає видання, доходи від продажу дронів Shahed-136 до Росії будуть реінвестовані у вдосконалення цієї галузі в Ірані. 

Нагадаємо, на початку квітня в ОК Південь попередили українців, що Росія може невдовзі почати атакувати новими отриманими від Ірану дронами-камікадзе Miraj-532.

Як повідомило нещодавно видання  The Wall Street Journal, іранська влада упродовж останніх шести місяців передала Росії понад 300 тис. артилерійських снарядів та мільйон набоїв. Зробити це вдалося за допомогою вантажних суден.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *