У Чехії порушили кримінальну справу проти колишнього комуністичного керівництва країни

Їх звинувачують у смерті дев'яти осіб, які намагалися залишити країну.

Поліція Чехії порушила кримінальну справу проти колишнього вищого керівництва соціалістичної Чехословаччини – керівника комуністичної партії Мілоша Якеша і глави уряду Любомира Штроугала. У справі також фігурує колишній міністр внутрішніх справ Вратіслав Вайнар.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Колишнє комуністичне керівництво країни звинувачують у причетності до смерті щонайменше 9 осіб, яких вбили під час спроби перетнути кордон Чехословаччини. 

Попри те, що 1976 року Чехословаччина приєдналася до міжнародного пакту про громадянські і політичні права, згідно з яким громадяни мали право вільно залишати свою країну, комуністичний режим пускав за кордон далеко не всіх. По тих, хто наважувався перетнути кордон без дозволу, відкривали вогонь або цькували собак.

Мілош Якеш очолював комуністичну партію Чехії в останні роки її одноосібного правління в країні і пішов у відставку в дні Оксамитової революції. Штроугал очолював уряд після придушення Празької весни 1968 року. 

Якешу зараз 97 років, Штроугалу – 95. Їх на час слідства не стали брати під варту.

Зазначимо, що комуністичний режим, що існував в країні від 1948 до 1989 року, визнаний в Чехії злочинним. Однак реальних вироків його колишнім функціонерам майже не виносили.

Нагадаємо, чеська Служба безпеки та інформації визнала проросійських активістів, які позитивно ставляться до РФ і поширюють дезінформацію, найбільшою загрозою для конституційного ладу країни. У відомстві зазначають, що саме такі люди або політичні партії останні кілька років найбільш інтенсивно та систематично агітували проти нинішньої політичної системи Чехії, а також проти її членства в Євросоюзі та НАТО. 

Відео

Російське ГРУ стоїть за кібератакою на МЗС Чехії — місцеві ЗМІ

Злам комп'ютерних систем іншою державою підтвердили і в Нацслужбі з питань кібербезпеки. Однак там поки утримуються від прямих звинувачень. Сама атака на зовнішньополітичне відомство сталася ще у червні. У чеському парламенті застерігають не ігнорувати такі витівки.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *