У Берліні на акцію проти придушення протестів в Ірані вийшли до 80 тисяч людей

У Берліні в суботу відбулася велелюдна демонстрація проти придушення протестів в Ірані — участь в акції взяли близько 80 тисяч людей.

Про це повідомляє Spiegel, передає Укрінформ.

Учасники демонстрації приїхали з багатьох куточків Європи і протестували біля колони Перемоги у німецькій столиці. Серед них багато іранців.

Акція на підтримку протестів в Ірані проходила під гаслом «Жінка, життя, свобода». Встановити кількість її учасників на рівні 80 тисяч осіб вдалося за допомогою поліцейського гелікоптера.

До демонстрації закликали ряд організацій і активістів, зокрема Хамед Есмайліон, який долучився до протестного руху після загибелі дружини та доньки внаслідок збиття українського пасажирського літака поблизу Тегерана в січні 2020 року. Він став головним промовцем на суботній демонстрації.

Протести проти влади Ісламської Республіки Іран та її авторитарного курсу не припиняються вже п'ять тижнів.

Поштовхом до масових протестів стала смерть 22-річної іранської курдки Джини Махси Аміні в середині вересня. Поліція моралі заарештувала її за те, що вона нібито не дотримувалася обов'язкових правил носіння хустки. Того ж дня її доправили до лікарні у стані коми, а через два дні дівчина померла від внутрішніх травм.

За даними неурядової правозахисної організації «Iran Human Rights», кількість загиблих в Ірані під час протестів сягнула щонайменше 185.

ЄвропаЄСПротестСуспільство

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *