У ЄС прокоментували парламентські вибори в Білорусі — новини світу

Процес не відбувався відповідно до європейських стандартів.

Республіка Білорусь не використала можливість провести парламентські вибори відповідно до міжнародних стандартів. На цьому наголосили в зовнішньополітичній службі Європейського Союзу.

«Вчорашні парламентські вибори в Республіці Білорусь пройшли в цілому в спокійній обстановці. Тим не менш, це була втрачена можливість провести вибори в повній відповідності з міжнародними стандартами», — заявили в Брюсселі. Там послалися на висновки спостерігачів ОБСЄ – ті не побачили змістовного та конкурентного політичного суперництва. Також у ЄС констатували «повне ігнорування основоположних свобод зборів, асоціацій і висловлювання думок» та обмеження на передвиборчу агітацію. «Низка ключових рекомендацій ОБСЄ та Венеціанської комісії Ради Європи залишаються без уваги», — зауважили дипломати.

Водночас у Євросоюзі висловили сподівання на те, що ситуація може змінитися. «Напередодні президентських виборів 2020 року вкрай важливо, щоб білоруська влада невідкладно відновила роботу з комплексної виборчої реформи», — наголосили в Брюсселі та додали, що це «матиме ключове значення для досягнення повного потенціалу відносин ЄС-Білорусь».

Як повідомлялося, в Білорусі у неділю, 17 листопада, відбулися вибори до Палати представників Національних зборів – нижньої палати парламенту країни. За даними Центральної виборчої комісії, голосування відбулося у всіх 110 округах. Явка виборців, за останніми даними, становила 77,22%. Найвищою була активність виборців у Могильовській області — 82,3%, найнижчою — в Мінську (63,3%). За офіційними підсумками голосування, до парламенту не потрапив жоден представник опозиції.

Відео

Поглинання Білорусі: Кремль оголосив про початок економічної інтеграції країн

Об'єднання в союзну державу Білорусі та Росії. Країни вже заявили, що активно розробляють так звану програму економічної інтеграції. І початися вона може цієї зими. Власне, договір про створення союзу держав Москва і Мінськ підписали ще 20 років тому. От тільки тоді Лукашенко аж ніяк не очікував, що на зміну Єльцину йому доведеться мати справу з Путіним. Тільки-но той прийшов до влади, білоруський очільник намагався дати задній хід. Утім, Кремль зі своїх лещат так просто не відпускає.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *