Влада Угорщини дозволила Росії значно збільшити кількість дипломатів у країні

Поки інші країни ЄС скорочують штат російських дипломатів, Угорщина збільшує чисельність диппредставників РФ

В Угорщині за останній рік кількість російських дипломатів виросла майже на третину.

Про це повідомляє RTL з посиланням на данні угорських журналістів.

Угорщина залишається єдиною країною Європейського союзу, яка після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну не застосувала дипломатичних санкцій відносно країни агресора.

Журналісти пишуть, що більшість країн Євросоюзу скоротили склад російських дипломатів, натомість в Угорщині навпаки, чисельність російських диппредставництв зросла на 30% за рік. На кінець листопада 2021 року в Угорщині працювали 46 російських дипломатів, а вже на кінець жовтня 2022 року їх кількість збільшилась до 62.

Угорські журналісти для порівняння привели Лондон, де кількість російських дипломатів скоротилась до 35, у Варшаві працює лише 20, а у Братиславі — 15.

Колишній офіцер військової розвідки Йожеф Кіс Бенедек заявив, що приблизно 70% російських дипломатів, які працюють в Угорщині, можуть бути пов'язані з однієї зі російських спецслужб.

«Угорський уряд демонстративно утримується від будь-яких жестів, які могли б відштовхнути Росію, і той факт, що ми не надсилаємо російських дипломатів, також вписується в цю тенденцію», – йдеться у матеріалі угорських журналістів.

Натомість у МВС Угорщини заявили, що визначати кількість дипломатів для роботи в тій чи іншій країні є «суверенним правом країни, що їх направляє». 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан побідкався, що його країна економічно потерпає через запроваджені санкції проти країни-терористки Росії.

Крім того, ми раніше інформували, що мер Будапешта заявив, що уряд Віктора Орбана ставить країну на сторону тих, хто програв, і шкодить економіці Угорщини.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *