Ще 70 осіб отримали поранення.
Щонайменше 20 мирних жителів були вбиті та ще 70 поранені за перші кілька днів перемир'я, запровадженого нещодавно на північному заході Сирії Росією та Туреччиною.
Про це в п'ятницю, 17 січня, заявили в офісі Верховного комісара ООН з прав людини.
“Хоча, звісно, прагнення до припинення вогню слід заохочувати, ця угода – як і інші минулого року – знову не змогла захистити мирних жителів”, – йдеться у заяві верховної комісарки ООН з прав людини Мішель Бачелет, цитує агенція dpa.
Як наголосили в ООН, попри перемир'я, “цивільне населення продовжувало зазнавати посилених обстрілів”, оскільки як провладні сили, так і недержавні збройні угруповання продовжували боротьбу. За словами речника ООН з прав людини Джеремі Лоренса, терміни угоди про припинення вогню були розпливчастими і не цілком відомими.
Нагадаємо, про запровадження режиму припинення вогню у так званій Ідлібській зоні деескалації у Сирії 9 січня заявили російські військові після відповідної домовленості президентів Росії Володимира Путіна та Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Це вже не перша спроба Росії та Туреччини досягти перемир'я у Ідлібі.
Ідліб залишається останнім оплотом противників режиму сирійського президента Башара Асада у багаторічній війні на території країни. Регіон контролює коаліція ісламістських угруповань “Тахрір аш-Шам” і світські збройні загони з “Національного фронту за звільнення”.
Наступ військ Асада на Ідліб розпочався минулого року за підтримки російської авіації та інших союзників Дамаска. Від кінця квітня 2019 року російські військово-повітряні сили і сирійські урядові сили здійснюють авіанальоти на сирійські провінції Ідліб і Хама. Дамаск стверджує, що метою цих атак є знищення об'єктів ісламістів. Однак, як зазначили в ООН, від початку квітневого наступу в цих двох провінціях загинули 1506 цивільних, зокрема 433 дитини.