Після завершення перехідного періоду Brexit Сполучене Королівство хоче торгувати з Європейським Союзом на схожих із Канадою умовах. При цьому майбутня торговельна угода має передбачати торгівлю як товарами, так і послугами.
Про це під час заходу у Варшавській школі економіки заявив міністр у справах Європи міністерства закордонних справ Великої Британії Крістофер Пінчер, повідомляє hromadske із посиланням на Reuters.
«Ми розуміємо, що це укладання такої торговельної угоди тягтиме за собою наслідки… для обох сторін», — сказав представник британського МЗС.
Він додав, що розглядає майбутні перемовини Великої Британії та ЄС як «нагоду сформувати нові відносини» між сторонами.
Всеосяжну економічну й торговельну угоду (CETA) представники Канади та Європейського Союзу підписали в жовтні 2016 року. Вона передбачала усунення мит на торгівлю на 99% усіх видів товарів.
Водночас у ній обмежувався обсяг торгівлі, приміром, яловичиною, свининою та деякими іншими продовольчими товарами. CETA також не охоплює сферу послуг, яка забезпечує 80% робочих місць й Великій Британії. А канадські компанії можуть діяти в ЄС лише після отримання необхідних дозволів.
Нагадаємо, перемовини між Великою Британією та Європейським Союзом щодо майбутньої торговельної угоди розпочнуться в березні 2020 року.
З 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.
Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почався 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС.
Источник: www.day.kyiv.ua