В Україні могли знати про призупинення допомоги від США в день розмови Зеленського і Трампа – Пентагон

Найбільше від цього отримала б користі Росія.

Керівництво України могло знати про призупинення військової допомоги від США ще у день розмови між українським та американським президентами, яка відбулася 25 липня.

Про це під час свідчень у Конгресі сказала заступниця помічника міністра оборони США у справах Росії, України та Європи Лора Купер, передає Укрінформ.

За її словами, в день телефонної розмови між Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом її співробітники отримали з Державного департаменту два електронних листи.

У першому йшлося про те, що посольство України, а також Комітет у закордонних справах Палати представників запитують про допомогу у сфері безпеки. У другому повідомлялося, що Конгрес знає певною мірою про ситуацію з Фондом іноземної допомоги, так само як і українське посольство.

Читайте також:

"Рукописи Трампа". Журналісти зробили фото листів з коментарем президента США свідчень Сондленда

Свідчення Купер суперечать заявам Трампа, який наполягає на тому, що Київ не міг відчувати тиск з його боку, оскільки не знав про рішення зупинити підтримку.

Представниця Пентагону також зазначила, що найбільшу вигоду від зупинення військової допомоги Україні отримала б Росія. За її словами, без американської військової допомоги Україні було би більш складно оборонятися від російської агресії.

Відео

З українцями просто торгувались: головне зі свідчень посла США у ЄС щодо справи імпічменту Трампа

Імпічмент для Дональда Трампа у цій справі у прямому ефірі на відкритих слуханнях починає свідчити людина, яка ледь не довела Україну до втручання у внутрішню політику США. Це колишній директор мережі американських готелів, а нині – посол США у ЄС Гордон Сондленд. Американці уже другий тиждень на власні очі стежать за імпічментом: що ж вони зараз чують про Україну і чим важливі свідчення нинішнього доповідача – дивіться.  

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”. 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *