В Ізраїлі не змогли сформувати коаліцію. Можуть відбутися вже треті парламентські вибори за рік

Раніше аналогічна спроба Нетаньяху сформувати урядову коаліцію так само завершилася нічим.

Голова блоку партій «Кахоль-Лаван» Бені Ганц, який вважається головним опонентом нинішнього прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, не зміг сформувати урядову коаліцію.

У середу, 20 листопада, про це заявила опозиційна до Нетаньяху політична сила, передає агенція новин Reuters.

Саме в ніч на 21 листопада спливає відведений 28-денний термін на формування урядової коаліції.

Раніше цього дня Нетаньяху востаннє звернувся до Ганца з пропозицією створити уряд національної єдності. Ганц у відповідь звинуватив Нетаньяху, що саме той «знехтував єдністю» через свою позицію, передає агенція новин AFP. Тож Ганц має повернути мандат на створення нового уряду президенту Ізраїлю Реувену Рівліну.

Раніше аналогічна спроба Нетаньяху так само завершилася нічим. Тепер на країну, найімовірніше, чекають треті парламентські вибори протягом року.

Нагадаємо, після парламентських виборів у квітні Нетаньяху не зміг у відведений законом термін домовитися про створення коаліції, тож Кнесет довелося розпустити й призначити повторне голосування на 17 вересня. У результаті виборів до Кнесету блок партій «Кахоль-Лаван» отримав на одне місце більше, ніж партія Нетаньяху «Лікуд». Згідно з остаточними результатами голосування, «Лікуд» здобув 32 мандати, а «Кахоль-Лаван» — 33. Водночас Натаньяху мав більшу підтримку в парламенті — за його кандидатуру на посаду глави нового уряду висловилися 55 депутатів, а на підтримку Ганца — 54.

Після цього президент Ізраїлю закликав обидві найбільші партії до формування широкої коаліції. Біньямін Нетаньяху також запропонував «Кахоль-Лавану» сформувати коаліцію, зазначивши, що іншого варіанту не існує. Однак Бені Ганц заявив, що його політична сила отримала в Кнесеті на одне місце більше, тому посаду голови уряду має обійняти саме він. Він також відхилив можливість формування уряду на чолі з Нетаньяху, назвавши як причину обвинувачення проти чинного прем'єра в корупції.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *