В Еквадорі стрімко тануть два гігантські льодовики — новини світу

Дослідники звинувачують у цьому глобальне потепління.

В Еквадорі стрімко тануть два гігантські льодовики, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Чимборасо та Котопахі колись були вулканами, а тепер — найвищі гори в країні. Льодовики вже втратили половину крижаного покриву.

Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін

Поблизу застиглого кратера в них століттями трималися стратегічні запаси льоду, а отже, й питної води. Однак за останні десятиліття ці запаси критично збіднішали, кажуть учені.

Крижини постійно тріскаються і тануть. Дослідники звинувачують у цьому глобальне потепління і впоратися з проблемою поки що не в змозі.

Відео

Наслідки глобального потепління: величезні льодовики в Еквадорі стрімко тануть

Вони вже втратили половину крижаного покриву. Чимборасо та Котопахі колись були вулканами, а тепер найвищі гори в країні. Поблизу застиглого кратера у них століттями тримались стратегічні запаси льоду, а значить і питної води. Однак за останні десятиліття ці запаси критично побіднішали, кажуть учені.  

Як повідомлялося раніше, жовтень 2019 року став найспекотнішим за весь час спостережень (від 1981 до 2010). Температура була вищою в середньому на 0,69°C. У Європі загалом спостерігаються температури вищі за середні, за винятком частини півночі і північного заходу континенту. Також температура була значно вищою за середню у переважній частині Арктики. Водночас у західних районах США та Канади температура була холоднішою за середню. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *