В Чехії заявили про «смерть» формату діалогу між Європою та Китаєм

У продовженні існування формату за формулою "14+1" більше нема ані сенсу, ані перспективи, вважають у чеському МЗС.

Голова Міністерства закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що формат «14+1», який був започаткований Пекіном для взаємодії та координації з країнами Східної та Центральної Європи, фактично припинив своє існування.

Про це він заявив у своєму інтервʼю виданню Politico.

Ліпавський провів зустріч з державним секретарем США Ентоні Блінкеном та заявив, що у форматі «14+1» більше нема ані змісту, ані майбутнього.

На питання, чи буде Прага офіційно виходити з китайсько-європейського формату співпраці, Ліпавський сказав: «Ми не є активним членом (формату – ред.). Не будемо спекулювати щодо будь-яких можливих кроків, які ми могли б зробити».

У Державному департаменті повідомили, що Блінкен і Ліпавський під час зустрічі обговорили «спільні занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки, а також важливість підтримки миру, стабільності та процвітання в Індо-Тихоокеанському регіоні та за його межами».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай вперше від початку повномасштабного російського вторгнення до України проголосував за резолюцію ООН, у якій Росію названо країною-агресоркою.

Крім того, ми раніше інформували, що чотири ключові країни прагнуть уникнути посилення протистояння між Сполученими Штатами, Росією і Китаєм.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *