Візит Зеленського до Британії сьогодні 15 травня: усі подробиці та головні заяви Сунака та Зеленського — ТСН, новини 1+1

Головною темою переговорів було надання Україні західних винищувачів.

У понеділок, 15 травня, український президент Володимир Зеленський у рамках свого європейського турне прибув до Британії. Прем'єр-міністр Ріші Сунак зустрів його в офіційній заміській резиденції в Чекерсі, що розташована за 50 км від Даунінг-стріт. 

Як відбувався візит, про що говорили лідери двох країн — читайте на ТСН.ua.

Про контрнаступ

Щодо контрнаступу, Зеленський був небагатослівним. Він розповів, що Україна «готує дуже важливі контрнаступальні кроки», але додав, що країні потрібно більше часу. 

«Нам справді потрібно ще трохи часу. Не дуже», – сказав Зеленський журналістам після зустрічі з британським прем’єр-міністром Ріші Сунаком.

Британія анонсувала навчання українських пілотів

На сайті британського уряду повідомили, що вже влітку країна розпочне навчання українських пілотів і вже зараз працює з іншими країнами у питанні передавання винищувачів F-16 Україні.

«Цього літа ми розпочнемо початковий етап навчання українських пілотів базовій підготовці. Ми адаптуємо програму, яку використовують британські пілоти, щоб надати українцям навички пілотування, які вони зможуть застосовувати на інших типах літаків. Ця підготовка йде пліч-о-пліч із зусиллями Сполученого Королівства щодо співпраці з іншими країнами щодо забезпечення літаків F16 – винищувачів, які вибирає Україна», – йдеться в заяві уряду Британії.

«Ми готові втілити ці плани у відносно короткий термін. А це означає, що ми навчатимемо українських громадян тому, аби вони стали абсолютно боєздатними пілотами літаків, і особливо, коли це також стосується тактик НАТО», — сказав Сунак після зустрічі із Зеленським. 

Візит Зеленського до Британії 15 травня / Фото: Associated Press

«Коаліція винищувачів»

Премʼєр-міністр Британії Ріші Сунак на спільному з президентом України Володимиром Зеленським брифінгу зауважив, що Британія буде ключовою частиною коаліції партнерів, яка надає підтримку у розбудові Повітряних сил України. Йдеться про так звану «коаліцію винищувачів».

«Непроста справа розбудувати спроможності Повітряних сил. Сюди входить не лише передача літаків, але й навчання пілотів і супровідна логістика, у чому Велика Британія може відігравати велику роль», — сказав він.

Зеленський позитивно ставиться до надання Києву більшої кількості винищувачів західними союзниками.  

«Ми сьогодні говорили про літаки – це дуже важлива для нас тема. Ми хочемо створити цю реактивну коаліцію, і я дуже позитивно ставлюся до цього. Ми говорили про це. І я бачу, що найближчим часом ви почуєте кілька, я вважаю, дуже важливих рішень, але ми повинні ще трохи попрацювати над цим», — прокоментував глава держави. 

Візит Зеленського до Британії 15 травня / Фото: Associated Press

Сунак порівняв Зеленського із Черчиллем

Під час прийому Зеленського у Чекерсі, Сунак порівняв лідера України із Вінстоном Черчиллем, який був прем'єром під під час Другої світової війни. 

«Ви фактично перший іноземний лідер, якого я мав честь вітати тут як прем’єр-міністр, і тут є багато великої історії. Насправді в цій кімнаті, в якій ми стоїмо, Вінстон Черчилль виголошував багато зі своїх відомих промов під час Другої світової війни з цієї кімнати, і так само сьогодні ваше лідерство, хоробрість і стійкість вашої країни надихають усіх нас», — сказав він.

Візит Зеленського до Британії 15 травня / Фото: Associated Press

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *