Туск розкритикував заяви Макрона про перегляд стосунків з РФ, назвавши її стратегічної проблемою

Він наголосив, що незалежна Україна – запорука суверенної Європи.

Президент Європейської Ради Дональд Туск звернувся до президента Франції Еммануеля Макрона через його слова про необхідність переглянути стосунки з Росією.

Він це зробив під час під час промови у Європейському Коледжі в бельгійському Брюгге з нагоди початку нового навчального циклу, передає Укрінформ.

Він наголосив, що розширення Євросоюзу і збереження суверенної України є проявом дійсно суверенної політики об’єднаної Європи.

Читайте також:

Висмикнуто з контексту. Посольство Франції пояснило скандальну заяву Макрона про "нелегальні українські банди"

«Тепер про президента Франції, який є одним із беззаперечних лідерів Європейського Союзу, нашою надією на майбутнє, і моїм добрим другом. Я хотів сказати йому, що поділяю його мрію про дійсно суверенну Європу. Переконаний, що ми здатні зробити це, але лише за умови, що ми будемо діяти, як суверенні. Не так, як це було нещодавно у випадку із розширенням ЄС. Не буде ніякої суверенної Європи, без стабільних Балкан, інтегрованих з рештою континенту. Ви не маєте бути істориком, щоб зрозуміти це. І не буде суверенної Європи без незалежної України. Наша жорстка та змістовна позиція щодо Росії була першим висловленням, — так чітко і одностайно, — нашого суверенітету. Ми маємо продовжувати цей шлях», — наголосив Дональд Туск.

Він також однозначно жорстко оцінив позицію французького лідера щодо необхідності поновлення стратегічних стосунків з Росією.

«Коли я чую слова Макрона, що ми маємо переглянути нашу позицію щодо Росії і поновити стратегічні відносини з нею, я лише можу висловлювати надію, що це не трапиться ціною наших спільних переконань щодо європейського суверенітету. У цьому ж інтерв’ю для «Економіст» президент Макрон сказав, що він поділяє ті ж самі погляди на цей предмет з (прем’єр-міністром Угорщини) Віктором Орбаном, і він сподівається, що пан Орбан допоможе переконати поляків змінити позицію стосовно Росії. Можливо, але це не про мене, Еммануель», — сказав Туск.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що його країна не зацікавлена в ізоляції Росії. Він казав, що Франція має переглянути відносини з Росією. На його думку, це один із пріоритетів зовнішньої політики країни. Він також вважає, що нові санкції проти Росії «не в наших інтересах».

Відео

Посол Франції в Україні пояснив зневажливі слова Макрона щодо українських нелегалів

Цього тижня французький президент у коментарях одному з ультраправих видань заявив, що віддає перевагу легальним мігрантам з Африки, аніж нелегалам із болгарських чи українських банд. Така репліка неабияк обурила вітчизняне МЗС. Французького посла викликали на килим.    

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *