Туреччина подовжила військову операцію на півночі Сирії – новини світу

В Анкарі переконують, що не виконали 100% поставленних завдань.

Туреччина вирішила подовжити військову операцію «Джерело миру» на півночі Сирії.

Про це 26 листопада повідомляє Anadolu з посиланням на декларацію за підсумками засідання Ради національної безпеки Туреччини, яке пройшло в Анкарі під головуванням президента Реджепа Таїпа Ердогана.

У РНБ Туреччини відзначили, що операція «Джерело миру» робить внесок у встановлення в регіоні атмосфери миру і стабільності. Підкреслено, що в рамках операції вживаються всі необхідні заходи, щоб недопустити нанесення шкоди мирному населенню.

Згідно із заявою, Анкара чекає від сторін угоди щодо зони безпеки в Сирії, «якнайшвидшого завершення кроків по видворенню терористів з півночі країни»

Крім того, Радбез Туреччини закликав міжнародну спільноту підтримати зусилля Анкари щодо забезпечення добровільного повернення сирійських біженців на батьківщину.

У документі також підтверджується прихильність Анкари своїми зобов'язаннями в рамках боротьби з тероризмом. «Туреччина у жодному разі не ухиляється від тягаря і відповідальності в рамках протидії тероризму і з рішучістю продовжує боротьбу з терористичною організаціє», — сказано у зверненні.

Рада національної безпеки Туреччини рішуче засудив «відірвані від історичних реалій, неправомірні і засновані на безпідставних домислах резолюції щодо подій 1915 року».

Згідно з комюніке, Радбез Туреччини також обговорив останні події на міжнародній арені і в регіоні, включаючи ситуацію на Кіпрі і Східному Середземномор'ї.

Раніше у Міністерстві оборони Туреччини відзвітували про припинення військової операції «Джерело миру» проти курдів на півночі Сирії. Це сталося після підписання меморандуму між РФ та Туреччиною.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав давно заплановану військову операцію на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів. Представники очолюваних курдами Сирійських демократичних сил вже заявили про те, що турецькі військові літаки почали атакувати регіон, створюючи «величезну паніку» серед людей.

Туреччина прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють «курдські терористичні групи».

Зазначимо, що після активного наступу Туреччини віцепрезидент США Майк Пенс і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися, що Туреччина на 120 годин (до 22 жовтня) призупинить військові дії в сусідній Сирії — щоб курди покинули ці території. Один із керівників SDF Редур Халіл заявив, що курди готові відійти від кордону, але лише за умови, щоб контрольовані Туреччиною сили дозволили курдським військам і цивільним безперешкодно залишити населені пункти, що перебувають у зоні бойових дій.

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина пішла війною на курдські угруповання, що буде в зоні «зачистки» та як США «передумали» ставати на захист колишніх союзників.

Відео

Сирійські урядові війська завдали авіаудар по таборові для біженців поблизу кордону з Туреччиною

Сирійські урядові війська поблизу кордону з Туреччиною в провінції Ідліб розбомбили тимчасовий притулок тих, хто тікав від війни. Загинуло щонайменше 15 людей, з яких шестеро дітей та двоє жінок. Десятки поранених.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *