Трампу не цікава Україна — посол США Сондленд на слуханнях перед Конгресом — світові новини

Про це Трамп сказав послу в телефонній розмові.

Президента Сполучених Штатів Дональда Трампа не цікавить Україна.

Так, Трамп обмовився у розмові з послом США у Євросоюзі Гордоном Сондлендом після спілкування по телефону з президентом Володимиром Зеленським.

Читайте також:

Посол США у ЄС переконує, що у Трампа пропонували Зеленському "послугу за послугу"

Про це 20 листопада у своїх свідченнях перед Конгресом сказав Гордон Сондленд.

Так посол відповів на питання голови комітету з розвідки Адама Шіффа, чи дійсно мала місце така розмова: «Пан Холмс (співробітник посольства США в Україні Девід Холмс — ТСН.ua) сказав, що Трампа не цікавить Україна, його цікавлять лише серйозні речі, які стосуються його».

«Він це чітко позначив під час зустрічі в травні 2019 року, що йому не особливо цікава Україна. Ще багато варто зробити для того, щоб зацікавити його в цьому», — сказав Сондленд.

«Тобто Ви згодні з тим, що згадує пан Холмс?», — запитав Шіффа.

«Так, я згодний. Я не заперечую проти цього», — відповів Гордон Сондленд.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  «тривожну обіцянку». Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена — його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, «президентським харасментом». 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа — серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *