Трамп накинувся з критикою на Йованович і запевнив, що зробив дуже багато для України

Глава Білого дому зробив різку заяву на Twitter.

Президент США Дональд Трамп в п’ятницю, 15 листопада, накинувся з критикою на колишню пані посла в Україні Марі Йованович, яка в той момент виступала на відкритих слуханнях у Палаті представників про імпічмент глави Білого дому.

Він зробив серію неприємних «твітів» про дипломатку.

«Куди б Марі Йованович не відправляли, всюди все ставало погано. Вона почала в Сомалі і як все закінчилося? Потім стрімко в Україні, де новий український президент несприятливо говорив про неї під час нашого другого телефонного развогора. Це абсолютне право президента призначати послів», — написав Трамп.

Everywhere Marie Yovanovitch went turned bad. She started off in Somalia, how did that go? Then fast forward to Ukraine, where the new Ukrainian President spoke unfavorably about her in my second phone call with him. It is a U.S. President’s absolute right to appoint ambassadors.

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 15, 2019

Він окремо відзначив, що багато зробив для України.

«Зараз у США дуже сильна і потужна зовнішня політика, яка дуже відрізняється від тієї, яку вели попередні адміністрації. Вона називається дуже просто: Америка перш за все! Разом з тим я зробив значно більше для України, ніж Обама», — написав президент.

….They call it “serving at the pleasure of the President.” The U.S. now has a very strong and powerful foreign policy, much different than proceeding administrations. It is called, quite simply, America First! With all of that, however, I have done FAR more for Ukraine than O.

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 15, 2019

Такі слова президента вже піддали критиці провідні американські дипломати. Майкл Макфол, який був послом США в Росії перед каденцією Трампа, назвав слова глави Білого дому «ганебними».

«Ця заява президента обурлива, ганебна і позбавлена будь-яких знань про те, що роблять і не роблять дипломати. Україна, до слова, рухалася в правильному напрямі за часів Йованович в Києві», — написав він у Twitter.

This presidential statement is outrageous, embarrassing and devoid of any knowledge of what diplomats do and don’t do. (Ukraine, btw, was moving in the right direction during Yovanovitch’s time in Kyiv) https://t.co/JrOVFY8h5e

— Michael McFaul (@McFaul) November 15, 2019

Раніше повідомлялося, що Марі Йованович завершує роботу на своїй посаді 20 травня. Наразі посол екстрено відбула на консультацію до Вашингтона. До України повернеться в суботу, 11 травня. Державний департамент США відкликає свого посла з України через планову ротацію. 

Нагадаємо, у березні нинішнього року навколо Марі Йованович вибухнув скандал після заяв генпрокурора України Юрія Луценка. За його словами, що під час першої зустрічі після призначення на цю посаду із послом США вона передала йому список осіб, проти яких не можна проводити розслідування.

Опісля народний депутат Мустафа Найєм подав депутатське звернення до Луценка з проханням надати копію списку «недоторканих» для ГПУ людей, який йому нібито передала Йованович. Американське видання The Hill повідомило, хто міститься у списку «недоторканних» осіб. Так, у статті згадується засновник Центра протидії корупції і двоє народних депутатів, які підтримували активістів та антикорупційні реформи. Їхні імена у статті не називаються.

У Державному департаменті США спростували інформацію, яку озвучив генпрокурор Луценко. МЗС України заявило, що цінує посла США в Україні Марі Йованович та що плідно співпрацює з нею. Свою повну підтримку їй також висловив президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, Палата представників США 24 вересня офіційно розпочала процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. За словами голови нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі, своїми діями Трамп підриває національну безпеку Штатів і діяльність розвідки країни. Звинувачення Трампа стосується його міжнародної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

31 жовтня Палата представників у Конгресі США прийняла резолюцію, яка формалізує процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Голосування вирішувало, чи буде Конгрес продовжувати розслідування справи і як саме. Відтепер розслідування дій президента продовжать відповідності з прийнятими в резолюції пунктами.

ТСН.uа розповідає, як саме буде відбуватися процедура імпічменту президента США.

Плейлист
31 відео

Хронологія Ukrainegate

Київ виявився втягнутим у велику американську політичну гру, яка може завершитись імпічментом президента Трампа. Україна набуває репутації країни, де американські політики провертають свої темні справи та зводять між собою рахунки.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *