Спостерігачі ОБСЄ вважають, що вибори у Білорусі не були демократичними – новини Світу

Наголошується, що були зафіксовані такі ж порушення як і 2016 року.

Спостережна місія Організації з безпеки і співробітництва у Європі вважає, що парламентські вибори в Білорусі пройшли з ігноруванням основних свобод, а цілісність виборчого процесу не була гарантована належним чином. Про це заявила глава спостережної місії ОБСЄ Маргарет Седерфельт, повідомляє агентство AP.

Серед проблемних моментів, які викликали занепокоєння у місії, названо виключення опозиційних кандидатів, обмежена можливість громадської агітації та недоліки під час підрахунку голосів.

“Ці вибори продемонстрували загальну відсутність поваги до демократичних зобов'язань”, – заявила Седерфельт.

Крім того, парламентська асамблея Ради Європи розчарована тим, що Білорусь не виконує рекомендації щодо поліпшення виборчого процесу, чим позбавляє білоруських громадян права вибору.

“Розчаровані, що Республіка Білорусь не виконала рекомендації, зроблені після виборів 2016 року. Це позбавляє громадян країни можливості участі в демократичному процесі”, – розповів представник ПАРЄ лорд Девід Бленкатра, передає ТАСС.

Раніше повідомлялося, що у Палату представників парламенту Білорусі не пройшов жоден опозиційний кандидат.

Парламентські вибори в Білорусі відбулися 17 листопада. На виборах близько 6,8 мільйона громадян, які мають право голосу, мали обрати за мажоритарною системою 110 депутатів нижньої палати парламенту з 513 кандидатів від 12 партій і декількох громадських рухів. 

Чимало кандидатів балотувалися від Ліберально-демократичної партії, яку вважають провладною, – 98. Ще 47 йшли від опозиційної Об'єднаної громадянської партії і 40 – від провладної Республіканської партії праці і справедливості (РППС). Утім, раніше у складі парламенту зі 110 депутатів тільки 16 представляли партії, а інші 94 були безпартійними. Під час передвиборчої кампанії багатьом незалежним і відомим кандидатам було відмовлено в реєстрації. Ще частина опозиційних кандидатів втратили реєстрацію за порушення під час агітаційної кампанії.

Відео

Білорусь вже у грудні виставить Росії рахунок за "брудну" нафту

Йдеться про забруднення нафтогону "Дружба", яке сталося навесні. До труби, що переганяє нафту з Росії до Європи через Білорусь, Україну та Польщу, потрапили хлориди. Тоді довелося призупинити як транзит, так і переробку "чорного золота".  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *