Спалив живцем у церкві — у ПАР заарештували підозрюваного у вбивстві тутсі в Руанді, під час геноциду 1990-х років

Чоловіка звинувачують в організації вбивства близько двох тисяч біженців тутсі — чоловіків, жінок, дітей і людей похилого віку. Фульгенс Каїшема переховувався понад 20 років.

Міжнародний залишковий механізм для кримінальних трибуналів (IRMCT) повідомив про арешт у ПАР підозрюваного у вбивстві тутсі (народ у центральній Африці: в Руанді, Бурунді, Демократичній Республіці Конго, чисельністю близько 3 млн людей — ред.) в Руанді, під час геноциду 1990-х років.

Про це йдеться у повідомленні IRMCT.

Фульгенса Каїшему заарештували у Парплі під час спільної операції південноафриканської влади та пошукової команди Офісу прокурора IRMCT.

Його звинувачують в організації вбивства близько двох тисяч біженців тутсі — чоловіків, жінок, дітей і людей похилого віку — в католицькій церкві в Ньянґе під час геноциду тутсі в Руанді 1994 року. Каїшема перебуває в розшуку від 2001 року.

За даними слідства, Каїшема планував і виконував різанину, а також закуповував бензин та підпалював церкву з біженцями. Коли її не вдалося спалити, він та його спільники бульдозерами знесли будівлю, вбивши тих, хто був усередині.

Після цього заарештований брав участь у похованнях загиблих у братських могилах.

«Підозрюваний використовував псевдонім і підроблені документи, щоб приховати свою особу, покладаючись на своїх так званих надійних прихильників, зокрема, родичів і членів колишніх руандійських груп, які поділяли ідеологію геноциду Сила хуту», — йдеться в заяві ООН.

Арешт підозрюваного означає, що він нарешті постане перед правосуддям через свої ймовірні злочини.

Справу веде головний прокурор IRMCT Серж Браммерц.

Нагадаємо, парламент Словенії визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Також нещодавно в Австрії спалахнув скандал через промову Адольфа Гітлера в потязі.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *