Шольц заявив, що підтримує розширення ЄС за рахунок включення України, Молдови та Грузії » Інформаційні новини світу
Главная » В Світі » Шольц заявив, що підтримує розширення ЄС за рахунок включення України, Молдови та Грузії

Шольц заявив, що підтримує розширення ЄС за рахунок включення України, Молдови та Грузії

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав до розширення Європейського союзу, щоб в кінцевому підсумку включити в нього Україну, Молдову і Грузію. Він заявив, що поступовий перехід до голосування більшістю є сходинкою до розширення блоку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Зіткнувшись з вторгненням росії в Україну, Шольц закликав 27 членів ЄС «згуртувати ряди, вирішити старі конфлікти і знайти нові рішення» і заявив, що Німеччина буде підтримувати Київ «стільки, скільки буде потрібно».

У промові під назвою «Європа — наше майбутнє», він сказав, що «ми повинні набагато сильніше використовувати вплив нашої об’єднаної Європи… Європа — це наше майбутнє. І це майбутнє в наших руках».

Шольц підкреслив прихильність Німеччини розширенню ЄС, підкресливши, що країни Західних Балкан, Україна, Молдова і, в кінцевому рахунку, Грузія повинні приєднатися до блоку.

Проте «у цьому розширеному Союзі розбіжності між державами-членами зростатимуть у тому, що стосується політичних інтересів, економічного впливу та систем соціального забезпечення», — сказав він.

«Там, де сьогодні потрібна одностайність, ризик того, що окрема країна скористається своїм правом вето і завадить всім іншим просуватися вперед, зростає з кожною додатковою державою-членом», — додав Шольц.

«Тому я запропонував поступовий перехід до голосування більшістю в загальній зовнішній політиці, а також в інших областях, таких як податкова політика, — прекрасно розуміючи, що це також матиме наслідки для Німеччини», — сказав він.

Німеччина відправить зброю Києву в найближчі тижні, додав Шольц у своєму виступі в Карловому університеті в Празі.

За словами Шольца, крім відправки передових систем протиповітряної оборони, радіолокаційних систем або безпілотників, Німеччина може взяти на себе особливу відповідальність в плані нарощування потенціалу артилерії і протиповітряної оборони України.

Війна Росії проти УкраїниЄвропаЄСПолітика

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*